Anglia Am. · Northern Premier League - PD
Lancaster City – Leek Town
Ultimele 5 / 5: Lancaster City marchează 2.0 și primește 1.8. Leek Town 2.0 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 42% · Egal 26% · Oaspete 32%
Goluri / meci
2.0 + 2.0
Peste 2.5
1.70 · forma 80% / 80%
GG
Da 1.61 · Nu 2.17
Analiză Lancaster City – Leek Town
Lancaster City o primește pe Leek Town sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Northern Premier League - PD (Anglia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Lancaster City are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 9 goluri primite (2,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Leek Town are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 8 goluri primite (2,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Lancaster City a câștigat 2, Leek Town a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 4. Ultima întâlnire, pe 14.02.2026, s-a terminat Lancaster City 2–1 Leek Town.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.15 / 3.50 / 2.82. După ce scoatem marja (aproximativ 10,5% pe piața asta), rămân 42% pentru Lancaster City, 26% pentru egal și 32% pentru Leek Town. Favorită e Lancaster City. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.70 și sub 2.5 la 2.02, adică 54% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.61 și Nu la 2.17.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,80 – 1,90) și cele deduse din cote (1,54 – 1,31) și ajunge la 1,67 goluri estimate pentru Lancaster City și 1,61 pentru Leek Town, adică 3,28 în total. Cu aceste valori, Lancaster City câștigă în 40% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Leek Town câștigă în 37%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,1%.
| Indicator | Lancaster City | Leek Town |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 2,00 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 80% | 80% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 2 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,67 | 1,61 |
| Șanse de victorie (model) | 40% | 37% |
Goluri estimate
1,67 – 1,61 · total 3,28
1X2 model
40% · 23% · 37%
Peste 2.5 model
64% · cotă corectă 1.56
GG model
65% · cotă corectă 1.54
Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute
| Lancaster C. ↓ / Leek Town → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,8 | 6,1 | 4,9 | 2,6 | 1,1 | 0,3 |
| 1 | 6,3 | 10,1 | 8,1 | 4,4 | 1,8 | 0,6 |
| 2 | 5,2 | 8,4 | 6,8 | 3,6 | 1,5 | 0,5 |
| 3 | 2,9 | 4,7 | 3,8 | 2,0 | 0,8 | 0,3 |
| 4 | 1,2 | 2,0 | 1,6 | 0,8 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,4 | 0,7 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Lancaster City, coloane = goluri Leek Town.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Lancaster City. Lancaster City primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Leek Town. Leek Town primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,70 goluri, cotele doar 2,85. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 2,0 goluri, față de 3,28 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Lancaster City 40%, egal 23%, Leek Town 37%. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.70 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.61 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 14.02.26 | Lancaster City – Leek Town | — | 2–1 |
| 11.10.25 | Leek Town – Lancaster City | — | 0–1 |
| 18.01.25 | Leek Town – Lancaster City | — | 2–1 |
| 01.10.24 | Lancaster City – Leek Town | 0–0 | 0–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Lancaster City – Leek Town?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Lancaster City – Leek Town?
Meciul face parte din Northern Premier League - PD (Anglia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Lancaster City – Leek Town?
Cotele 1X2 sunt 2.15 / 3.50 / 2.82. Fără marjă, asta înseamnă 42% pentru Lancaster City, 26% egal și 32% pentru Leek Town, cu Lancaster City favorită la cota 2.15.
Câte goluri se așteaptă în Lancaster City – Leek Town?
Modelul nostru estimează 3,28 goluri (1,67 pentru Lancaster City, 1,61 pentru Leek Town). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor este 1–1.