Mexic · Liga Premier - Serie B
Heroes de Zaci FC II – CD Ayense AC
Ultimele 3 / 5: Heroes de Zaci FC II marchează 1.3 și primește 2.7. CD Ayense AC 1.2 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 25% · Egal 24% · Oaspete 51%
Goluri / meci
1.3 + 1.2
Peste 2.5
— · forma 33% / 40%
GG
—
Analiză Heroes de Zaci FC II – CD Ayense AC
Heroes de Zaci FC II o primește pe CD Ayense AC Sâmbătă, 17 octombrie, ora 01:00 (ora României), în Liga Premier - Serie B (Mexic). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Heroes de Zaci FC II are un bilanț de 1-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 3 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 8 goluri primite (1,3 marcate și 2,7 primite în medie). În 33% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 33% au înscris ambele echipe. CD Ayense AC are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 6 goluri primite (1,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,00 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.70 / 3.80 / 1.78. După ce scoatem marja (aproximativ 9,5% pe piața asta), rămân 25% pentru Heroes de Zaci FC II, 24% pentru egal și 51% pentru CD Ayense AC. Favorită e CD Ayense AC.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,27 goluri estimate pentru Heroes de Zaci FC II și 1,93 pentru CD Ayense AC, adică 3,20 în total. Cu aceste valori, Heroes de Zaci FC II câștigă în 25% din cazuri, egalul iese în 22%, iar CD Ayense AC câștigă în 53%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,0%.
| Indicator | Heroes de Zaci FC II | CD Ayense AC |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 3 | 5 |
| V-E-Î | 1-0-2 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 1,00 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (1,3) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 8 (2,7) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 33% | 40% |
| % GG | 33% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 1,27 | 1,93 |
| Șanse de victorie (model) | 25% | 53% |
Goluri estimate
1,27 – 1,93 · total 3,20
1X2 model
25% · 22% · 53%
Peste 2.5 model
62% · cotă corectă 1.61
GG model
61% · cotă corectă 1.64
Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute
| Heroes de Z. ↓ / CD Ayense AC → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,1 | 7,9 | 7,6 | 4,9 | 2,4 | 0,9 |
| 1 | 5,2 | 10,0 | 9,6 | 6,2 | 3,0 | 1,2 |
| 2 | 3,3 | 6,3 | 6,1 | 3,9 | 1,9 | 0,7 |
| 3 | 1,4 | 2,7 | 2,6 | 1,7 | 0,8 | 0,3 |
| 4 | 0,4 | 0,9 | 0,8 | 0,5 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Heroes de Zaci FC II, coloane = goluri CD Ayense AC.
Factori de risc
- Eșantion mic. Avem doar 3 / 5 meciuri recente pentru cele două echipe, așa că mediile de goluri se pot mișca mult de la un meci la altul.
- Apărare vulnerabilă: Heroes de Zaci FC II. Heroes de Zaci FC II primește 2,7 goluri pe meci în ultimele 3 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. CD Ayense AC e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie CD Ayense AC are 53% în model (cotă corectă 1.89), dar cota 1.78 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Ambele marchează (GG) are 61% în model (cotă corectă 1.64). Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Heroes de Zaci FC II – CD Ayense AC?
Meciul începe Sâmbătă, 17 octombrie, ora 01:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Heroes de Zaci FC II – CD Ayense AC?
Meciul face parte din Liga Premier - Serie B (Mexic). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Heroes de Zaci FC II – CD Ayense AC?
Cotele 1X2 sunt 3.70 / 3.80 / 1.78. Fără marjă, asta înseamnă 25% pentru Heroes de Zaci FC II, 24% egal și 51% pentru CD Ayense AC, cu CD Ayense AC favorită la cota 1.78.
Câte goluri se așteaptă în Heroes de Zaci FC II – CD Ayense AC?
Modelul nostru estimează 3,20 goluri (1,27 pentru Heroes de Zaci FC II, 1,93 pentru CD Ayense AC). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor este 1–1.