Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

Anglia Am.Anglia Am. · Northern Premier League - PD

Bamber Bridge – Workington

Bamber Bridge
ÎEÎÎÎ
17:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Workington
ÎÎEEV
12.70 X3.60 22.17
1X1.54 X21.36 121.20

Ultimele 5 / 5: Bamber Bridge marchează 1.2 și primește 2.8. Workington 1.4 / 1.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 33% · Egal 25% · Oaspete 42%

Goluri / meci

1.2 + 1.4

Peste 2.5

1.53 · forma 60% / 80%

GG

Da 1.50 · Nu 2.42

Analiză Bamber Bridge – Workington

Bamber Bridge o primește pe Workington sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Northern Premier League - PD (Anglia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Bamber Bridge are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 14 goluri primite (1,2 marcate și 2,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Workington are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 9 goluri primite (1,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Workington stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Bamber Bridge a câștigat 3, Workington a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 5 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 5 din 5. Ultima întâlnire, pe 06.12.2025, s-a terminat Workington 1–3 Bamber Bridge.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.70 / 3.60 / 2.17. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 33% pentru Bamber Bridge, 25% pentru egal și 42% pentru Workington. Favorită e Workington. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.53 și sub 2.5 la 2.30, adică 60% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.50 și Nu la 2.42.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 2,10) și cele deduse din cote (1,46 – 1,65) și ajunge la 1,48 goluri estimate pentru Bamber Bridge și 1,87 pentru Workington, adică 3,35 în total. Cu aceste valori, Bamber Bridge câștigă în 31% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Workington câștigă în 47%. Peste 2.5 goluri are 65%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,7%.

Statistici-cheie
IndicatorBamber BridgeWorkington
Meciuri analizate55
V-E-Î0-1-41-2-2
Puncte / meci0,201,00
Goluri marcate (medie)6 (1,2)7 (1,4)
Goluri primite (medie)14 (2,8)9 (1,8)
% Peste 2.560%80%
% GG60%80%
Victorii H2H (5 meciuri)32
Goluri estimate (model)1,481,87
Șanse de victorie (model)31%47%

Goluri estimate

1,48 – 1,87 · total 3,35

1X2 model

31% · 22% · 47%

Peste 2.5 model

65% · cotă corectă 1.54

GG model

65% · cotă corectă 1.54

Distribuția golurilor
3%0
12%1
20%2
22%3
18%4
25%5+

Sub 2.5: 35% · Peste 2.5: 65% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Bamber Brid. ↓ / Workington →012345
0 3,5 6,6 6,1 3,8 1,8 0,7
1 5,2 9,7 9,1 5,7 2,6 1,0
2 3,8 7,2 6,7 4,2 2,0 0,7
3 1,9 3,5 3,3 2,1 1,0 0,4
4 0,7 1,3 1,2 0,8 0,4 0,1
5 0,2 0,4 0,4 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Bamber Bridge, coloane = goluri Workington.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Bamber Bridge. Bamber Bridge primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Workington. Workington primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Workington e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.36 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.53 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.50 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,7%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
1.4
2.8
Primite / meci
1.8
0%
Victorii
20%
60%
Peste 2.5
80%
60%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Bamber Bridge – Workington?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Bamber Bridge – Workington?

Meciul face parte din Northern Premier League - PD (Anglia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Bamber Bridge – Workington?

Cotele 1X2 sunt 2.70 / 3.60 / 2.17. Fără marjă, asta înseamnă 33% pentru Bamber Bridge, 25% egal și 42% pentru Workington, cu Workington favorită la cota 2.17.

Câte goluri se așteaptă în Bamber Bridge – Workington?

Modelul nostru estimează 3,35 goluri (1,48 pentru Bamber Bridge, 1,87 pentru Workington). Peste 2.5 goluri are 65%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Northern Premier League - PD
17.10
17:00
Alfreton Town – Warrington Town 2.102.87
17.10
17:00
Ilkeston Town – Avro FC 5.351.38
17.10
17:00
Lancaster City – Leek Town 2.152.82
17.10
17:00
Stockton Town – AFC Emley 1.624.20