Anglia Am. · Northern Premier League - PD
Ashton United – Redcar Athletic FC
Ultimele 5 / 5: Ashton United marchează 1.2 și primește 1.4. Redcar Athletic FC 2.6 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 30% · Egal 25% · Oaspete 45%
Goluri / meci
1.2 + 2.6
Peste 2.5
1.71 · forma 60% / 80%
GG
Da 1.64 · Nu 2.12
Analiză Ashton United – Redcar Athletic FC
Ashton United o primește pe Redcar Athletic FC sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Northern Premier League - PD (Anglia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Ashton United are un bilanț de 0-4-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 7 goluri primite (1,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Redcar Athletic FC are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 5 goluri primite (2,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Redcar Athletic FC stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.05 / 3.55 / 2.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 30% pentru Ashton United, 25% pentru egal și 45% pentru Redcar Athletic FC. Favorită e Redcar Athletic FC. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.71 și sub 2.5 la 2.00, adică 54% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.64 și Nu la 2.12.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 2,00) și cele deduse din cote (1,25 – 1,59) și ajunge la 1,17 goluri estimate pentru Ashton United și 1,80 pentru Redcar Athletic FC, adică 2,97 în total. Cu aceste valori, Ashton United câștigă în 25% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Redcar Athletic FC câștigă în 52%. Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,8%.
| Indicator | Ashton United | Redcar Athletic FC |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-4-1 | 4-0-1 |
| Puncte / meci | 0,80 | 2,40 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 13 (2,6) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 60% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 1,17 | 1,80 |
| Șanse de victorie (model) | 25% | 52% |
Goluri estimate
1,17 – 1,80 · total 2,97
1X2 model
25% · 23% · 52%
Peste 2.5 model
57% · cotă corectă 1.75
GG model
58% · cotă corectă 1.72
Sub 2.5: 43% · Peste 2.5: 57% · total goluri în 90 de minute
| Ashton Unit. ↓ / Redcar Athl. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,1 | 9,2 | 8,3 | 5,0 | 2,2 | 0,8 |
| 1 | 6,0 | 10,8 | 9,7 | 5,8 | 2,6 | 0,9 |
| 2 | 3,5 | 6,3 | 5,7 | 3,4 | 1,5 | 0,6 |
| 3 | 1,4 | 2,5 | 2,2 | 1,3 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 0,4 | 0,7 | 0,6 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Ashton United, coloane = goluri Redcar Athletic FC.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Redcar Athletic FC are 52% în model (cotă corectă 1.92), iar cota 2.00 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 57% în model (cotă corectă 1.75), iar cota 1.71 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 1.64 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,8%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 2.12, pentru care modelul calculează 42%.
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
GG
Peste / sub 2.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Ashton United – Redcar Athletic FC?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Ashton United – Redcar Athletic FC?
Meciul face parte din Northern Premier League - PD (Anglia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Ashton United – Redcar Athletic FC?
Cotele 1X2 sunt 3.05 / 3.55 / 2.00. Fără marjă, asta înseamnă 30% pentru Ashton United, 25% egal și 45% pentru Redcar Athletic FC, cu Redcar Athletic FC favorită la cota 2.00.
Câte goluri se așteaptă în Ashton United – Redcar Athletic FC?
Modelul nostru estimează 2,97 goluri (1,17 pentru Ashton United, 1,80 pentru Redcar Athletic FC). Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor este 1–1.