Anglia Am. · Northern Premier League - PD
Gainsborough Trinity – Hyde United
Ultimele 5 / 5: Gainsborough Trinity marchează 3.2 și primește 2.0. Hyde United 1.2 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 55% · Egal 23% · Oaspete 22%
Goluri / meci
3.2 + 1.2
Peste 2.5
1.59 · forma 100% / 40%
GG
Da 1.67 · Nu 2.07
Analiză Gainsborough Trinity – Hyde United
Gainsborough Trinity o primește pe Hyde United sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Northern Premier League - PD (Anglia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Gainsborough Trinity are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 16 goluri marcate și 10 goluri primite (3,2 marcate și 2,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Hyde United are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 6 goluri primite (1,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Gainsborough Trinity stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Gainsborough Trinity a câștigat 3, Hyde United a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 5. Ultima întâlnire, pe 25.04.2026, s-a terminat Hyde United 3–1 Gainsborough Trinity.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.62 / 3.90 / 4.15. După ce scoatem marja (aproximativ 11,5% pe piața asta), rămân 55% pentru Gainsborough Trinity, 23% pentru egal și 22% pentru Hyde United. Favorită e Gainsborough Trinity. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.59 și sub 2.5 la 2.20, adică 58% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.67 și Nu la 2.07.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,20 – 1,60) și cele deduse din cote (1,90 – 1,11) și ajunge la 2,05 goluri estimate pentru Gainsborough Trinity și 1,36 pentru Hyde United, adică 3,41 în total. Cu aceste valori, Gainsborough Trinity câștigă în 54% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Hyde United câștigă în 25%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,4%.
| Indicator | Gainsborough Trinity | Hyde United |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 2,00 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 16 (3,2) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 10 (2,0) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 100% | 40% |
| % GG | 100% | 40% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 3 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,05 | 1,36 |
| Șanse de victorie (model) | 54% | 25% |
Goluri estimate
2,05 – 1,36 · total 3,41
1X2 model
54% · 21% · 25%
Peste 2.5 model
67% · cotă corectă 1.49
GG model
65% · cotă corectă 1.54
Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute
| Gainsboroug. ↓ / Hyde United → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,3 | 4,5 | 3,1 | 1,4 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 6,8 | 9,2 | 6,3 | 2,8 | 1,0 | 0,3 |
| 2 | 6,9 | 9,4 | 6,4 | 2,9 | 1,0 | 0,3 |
| 3 | 4,7 | 6,5 | 4,4 | 2,0 | 0,7 | 0,2 |
| 4 | 2,4 | 3,3 | 2,2 | 1,0 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 1,0 | 1,4 | 0,9 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Gainsborough Trinity, coloane = goluri Hyde United.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Gainsborough Trinity. Gainsborough Trinity primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,80 goluri, cotele doar 3,02. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Gainsborough Trinity are 54% în model (cotă corectă 1.85), dar cota 1.62 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49), iar cota 1.59 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.67 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 25.04.26 | Hyde United – Gainsborough Trinity | 3–0 | 3–1 |
| 17.03.26 | Gainsborough Trinity – Hyde United | — | 2–0 |
| 08.02.25 | Hyde United – Gainsborough Trinity | — | 1–1 |
| 17.12.24 | Gainsborough Trinity – Hyde United | 1–1 | 2–1 |
| 13.04.24 | Gainsborough Trinity – Hyde United | — | 4–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Gainsborough Trinity – Hyde United?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Gainsborough Trinity – Hyde United?
Meciul face parte din Northern Premier League - PD (Anglia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Gainsborough Trinity – Hyde United?
Cotele 1X2 sunt 1.62 / 3.90 / 4.15. Fără marjă, asta înseamnă 55% pentru Gainsborough Trinity, 23% egal și 22% pentru Hyde United, cu Gainsborough Trinity favorită la cota 1.62.
Câte goluri se așteaptă în Gainsborough Trinity – Hyde United?
Modelul nostru estimează 3,41 goluri (2,05 pentru Gainsborough Trinity, 1,36 pentru Hyde United). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor este 2–1.