Brazilia · Brasileiro - Serie A
Athletico PR – Palmeiras
Ultimele 5 / 5: Athletico PR marchează 1.8 și primește 1.0. Palmeiras 1.8 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 33% · Egal 28% · Oaspete 39%
Goluri / meci
1.8 + 1.8
Peste 2.5
1.97 · forma 60% / 60%
GG
Da 1.75 · Nu 2.02
Analiză Athletico PR – Palmeiras
Athletico PR o primește pe Palmeiras duminică, 18 octombrie, ora 01:30 (ora României), în Brasileiro - Serie A (Brazilia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Athletico PR are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 5 goluri primite (1,8 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Palmeiras are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 5 goluri primite (1,8 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Athletico PR a câștigat 1, Palmeiras a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 3. Ultima întâlnire, pe 20.04.2026, s-a terminat Palmeiras 1–0 Athletico PR.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.87 / 3.35 / 2.42. După ce scoatem marja (aproximativ 6,0% pe piața asta), rămân 33% pentru Athletico PR, 28% pentru egal și 39% pentru Palmeiras. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.97 și sub 2.5 la 1.85, adică 48% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.75 și Nu la 2.02.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,40) și cele deduse din cote (1,24 – 1,37) și ajunge la 1,32 goluri estimate pentru Athletico PR și 1,39 pentru Palmeiras, adică 2,71 în total. Cu aceste valori, Athletico PR câștigă în 35% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Palmeiras câștigă în 39%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,2%.
| Indicator | Athletico PR | Palmeiras |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 2,00 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 1 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,32 | 1,39 |
| Șanse de victorie (model) | 35% | 39% |
Goluri estimate
1,32 – 1,39 · total 2,71
1X2 model
35% · 26% · 39%
Peste 2.5 model
51% · cotă corectă 1.96
GG model
55% · cotă corectă 1.82
Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute
| Athletico PR ↓ / Palmeiras → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,7 | 9,2 | 6,4 | 3,0 | 1,0 | 0,3 |
| 1 | 8,8 | 12,2 | 8,5 | 3,9 | 1,4 | 0,4 |
| 2 | 5,8 | 8,1 | 5,6 | 2,6 | 0,9 | 0,3 |
| 3 | 2,6 | 3,5 | 2,5 | 1,1 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 0,8 | 1,2 | 0,8 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,2 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Athletico PR, coloane = goluri Palmeiras.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,7 goluri, față de 2,71 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Athletico PR 35%, egal 26%, Palmeiras 39%. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), iar cota 1.31 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 20.04.26 | Palmeiras – Athletico PR | 1–0 | 1–0 |
| 02.09.24 | Athletico PR – Palmeiras | 0–1 | 0–2 |
| 12.05.24 | Palmeiras – Athletico PR | 0–1 | 0–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Athletico PR – Palmeiras?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 01:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Athletico PR – Palmeiras?
Meciul face parte din Brasileiro - Serie A (Brazilia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Athletico PR – Palmeiras?
Cotele 1X2 sunt 2.87 / 3.35 / 2.42. Fără marjă, asta înseamnă 33% pentru Athletico PR, 28% egal și 39% pentru Palmeiras, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Athletico PR – Palmeiras?
Modelul nostru estimează 2,71 goluri (1,32 pentru Athletico PR, 1,39 pentru Palmeiras). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 55%, iar cel mai probabil scor este 1–1.