Deportivo Merlo – Talleres Remedios Escalada
Ultimele 5 / 5: Deportivo Merlo marchează 0.6 și primește 0.8. Talleres Remedios Escalada 0.8 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 24% · Egal 30% · Oaspete 46%
Goluri / meci
0.6 + 0.8
Peste 2.5
2.25 · forma 20% / 20%
GG
Da 2.05 · Nu 1.69
Analiză Deportivo Merlo – Talleres Remedios Escalada
Deportivo Merlo o primește pe Talleres Remedios Escalada duminică, 18 octombrie, ora 01:00 (ora României), în Primera B (Argentina). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Deportivo Merlo are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 4 goluri primite (0,6 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Talleres Remedios Escalada are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 7 goluri primite (0,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 06.06.2026, Talleres Remedios Escalada 2–0 Deportivo Merlo. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.75 / 3.10 / 2.00. După ce scoatem marja (aproximativ 8,9% pe piața asta), rămân 24% pentru Deportivo Merlo, 30% pentru egal și 46% pentru Talleres Remedios Escalada. Favorită e Talleres Remedios Escalada. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.25 și sub 2.5 la 1.55, adică 41% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.05 și Nu la 1.69.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 0,80) și cele deduse din cote (0,94 – 1,38) și ajunge la 0,97 goluri estimate pentru Deportivo Merlo și 1,09 pentru Talleres Remedios Escalada, adică 2,06 în total. Cu aceste valori, Deportivo Merlo câștigă în 32% din cazuri, egalul iese în 30%, iar Talleres Remedios Escalada câștigă în 38%. Peste 2.5 goluri are 34%, GG are 41%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 13,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 8 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Deportivo Merlo | Talleres Remedios Escalada |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 1,00 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 3 (0,6) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 20% | 20% |
| % GG | 40% | 40% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 0,97 | 1,09 |
| Șanse de victorie (model) | 32% | 38% |
Goluri estimate
0,97 – 1,09 · total 2,06
1X2 model
32% · 30% · 38%
Peste 2.5 model
34% · cotă corectă 2.94
GG model
41% · cotă corectă 2.44
Sub 2.5: 66% · Peste 2.5: 34% · total goluri în 90 de minute
| Deportivo M. ↓ / Talleres Re. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 12,7 | 13,9 | 7,6 | 2,8 | 0,7 | 0,2 |
| 1 | 12,4 | 13,5 | 7,3 | 2,7 | 0,7 | 0,2 |
| 2 | 6,0 | 6,5 | 3,6 | 1,3 | 0,4 | 0,1 |
| 3 | 1,9 | 2,1 | 1,2 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 0,5 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Deportivo Merlo, coloane = goluri Talleres Remedios Escalada.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 1,80 goluri, cotele doar 2,31. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Favorit fără formă. Talleres Remedios Escalada e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 30% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.18 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 66% în model (cotă corectă 1.52), iar cota 1.55 e în linie cu ea. Nu marchează ambele (NG) are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 1.69 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 0–1 (13,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 06.06.26 | Talleres Remedios Escalada – Deportivo Merlo | 1–0 | 2–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Deportivo Merlo – Talleres Remedios Escalada?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 01:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Deportivo Merlo – Talleres Remedios Escalada?
Meciul face parte din Primera B (Argentina). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Deportivo Merlo – Talleres Remedios Escalada?
Cotele 1X2 sunt 3.75 / 3.10 / 2.00. Fără marjă, asta înseamnă 24% pentru Deportivo Merlo, 30% egal și 46% pentru Talleres Remedios Escalada, cu Talleres Remedios Escalada favorită la cota 2.00.
Câte goluri se așteaptă în Deportivo Merlo – Talleres Remedios Escalada?
Modelul nostru estimează 2,06 goluri (0,97 pentru Deportivo Merlo, 1,09 pentru Talleres Remedios Escalada). Peste 2.5 goluri are 34%, GG are 41%, iar cel mai probabil scor este 0–1.