Vineri16 octombrie
Live 52 Pune pont

GreciaGrecia · Super League U19

PAOK Salonic U19 – POT Iraklis U19

PAOK Salonic U19
VEVÎÎ
13:00 Sâmbătă, 17 octombrie
POT Iraklis U19
VVÎEÎ
11.17 X6.20 29.90
1X1.01 X23.60 121.06

Ultimele 5 / 5: PAOK Salonic U19 marchează 2.2 și primește 1.4. POT Iraklis U19 1.2 / 2.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 77% · Egal 14% · Oaspete 9%

Goluri / meci

2.2 + 1.2

Peste 2.5

— · forma 100% / 80%

GG

—

Analiză PAOK Salonic U19 – POT Iraklis U19

PAOK Salonic U19 o primește pe POT Iraklis U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Super League U19 (Grecia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

PAOK Salonic U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 7 goluri primite (2,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. POT Iraklis U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 13 goluri primite (1,2 marcate și 2,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.17 / 6.20 / 9.90. După ce scoatem marja (aproximativ 11,7% pe piața asta), rămân 77% pentru PAOK Salonic U19, 14% pentru egal și 9% pentru POT Iraklis U19. Favorită e PAOK Salonic U19.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,40 goluri estimate pentru PAOK Salonic U19 și 1,30 pentru POT Iraklis U19, adică 3,70 în total. Cu aceste valori, PAOK Salonic U19 câștigă în 62% din cazuri, egalul iese în 19%, iar POT Iraklis U19 câștigă în 19%. Peste 2.5 goluri are 71%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 15 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorPAOK Salonic U19POT Iraklis U19
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-22-1-2
Puncte / meci1,401,40
Goluri marcate (medie)11 (2,2)6 (1,2)
Goluri primite (medie)7 (1,4)13 (2,6)
% Peste 2.5100%80%
% GG60%60%
Goluri estimate (model)2,401,30
Șanse de victorie (model)62%19%

Goluri estimate

2,40 – 1,30 · total 3,70

1X2 model

62% · 19% · 19%

Peste 2.5 model

71% · cotă corectă 1.41

GG model

66% · cotă corectă 1.52

Distribuția golurilor
3%0
9%1
17%2
21%3
19%4
31%5+

Sub 2.5: 29% · Peste 2.5: 71% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
PAOK Saloni. ↓ / POT Iraklis. →012345
0 2,5 3,2 2,1 0,9 0,3 0,1
1 5,9 7,7 5,0 2,2 0,7 0,2
2 7,1 9,3 6,0 2,6 0,8 0,2
3 5,7 7,4 4,8 2,1 0,7 0,2
4 3,4 4,4 2,9 1,3 0,4 0,1
5 1,6 2,1 1,4 0,6 0,2 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri PAOK Salonic U19, coloane = goluri POT Iraklis U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: POT Iraklis U19. POT Iraklis U19 primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie PAOK Salonic U19 are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.17 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 71% în model (cotă corectă 1.41). Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52). Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.2
Goluri / meci
1.2
1.4
Primite / meci
2.6
40%
Victorii
40%
100%
Peste 2.5
80%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe PAOK Salonic U19 – POT Iraklis U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă PAOK Salonic U19 – POT Iraklis U19?

Meciul face parte din Super League U19 (Grecia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre PAOK Salonic U19 – POT Iraklis U19?

Cotele 1X2 sunt 1.17 / 6.20 / 9.90. Fără marjă, asta înseamnă 77% pentru PAOK Salonic U19, 14% egal și 9% pentru POT Iraklis U19, cu PAOK Salonic U19 favorită la cota 1.17.

Câte goluri se așteaptă în PAOK Salonic U19 – POT Iraklis U19?

Modelul nostru estimează 3,70 goluri (2,40 pentru PAOK Salonic U19, 1,30 pentru POT Iraklis U19). Peste 2.5 goluri are 71%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din Super League U19
17.10
13:00
Levadiakos U19 – Volos FC U19 4.301.61