Panetolikos U19 – Olympiacos U19
Ultimele 5 / 5: Panetolikos U19 marchează 1.4 și primește 1.8. Olympiacos U19 2.6 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 11% · Egal 18% · Oaspete 71%
Goluri / meci
1.4 + 2.6
Peste 2.5
1.46 · forma 80% / 80%
GG
Da 1.68 · Nu 2.07
Analiză Panetolikos U19 – Olympiacos U19
Panetolikos U19 o primește pe Olympiacos U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00 (ora României), în Super League U19 (Grecia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Panetolikos U19 are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 9 goluri primite (1,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Olympiacos U19 are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 7 goluri primite (2,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Olympiacos U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Panetolikos U19 a câștigat 0, Olympiacos U19 a câștigat 4, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 5. Ultima întâlnire, pe 21.02.2026, s-a terminat Olympiacos U19 4–0 Panetolikos U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 8.00 / 5.00 / 1.26. După ce scoatem marja (aproximativ 11,9% pe piața asta), rămân 11% pentru Panetolikos U19, 18% pentru egal și 71% pentru Olympiacos U19. Favorită e Olympiacos U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.46 și sub 2.5 la 2.42, adică 62% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.68 și Nu la 2.07.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 2,20) și cele deduse din cote (0,84 – 2,37) și ajunge la 1,12 goluri estimate pentru Panetolikos U19 și 2,29 pentru Olympiacos U19, adică 3,41 în total. Cu aceste valori, Panetolikos U19 câștigă în 17% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Olympiacos U19 câștigă în 64%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 9,7%.
| Indicator | Panetolikos U19 | Olympiacos U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 0,80 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 13 (2,6) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 80% | 40% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 0 | 4 |
| Goluri estimate (model) | 1,12 | 2,29 |
| Șanse de victorie (model) | 17% | 64% |
Goluri estimate
1,12 – 2,29 · total 3,41
1X2 model
17% · 19% · 64%
Peste 2.5 model
67% · cotă corectă 1.49
GG model
61% · cotă corectă 1.64
Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute
| Panetolikos. ↓ / Olympiacos . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,3 | 7,6 | 8,7 | 6,6 | 3,8 | 1,7 |
| 1 | 3,7 | 8,5 | 9,7 | 7,4 | 4,2 | 1,9 |
| 2 | 2,1 | 4,7 | 5,4 | 4,1 | 2,4 | 1,1 |
| 3 | 0,8 | 1,8 | 2,0 | 1,5 | 0,9 | 0,4 |
| 4 | 0,2 | 0,5 | 0,6 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Panetolikos U19, coloane = goluri Olympiacos U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Panetolikos U19. Panetolikos U19 primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Olympiacos U19 are 64% în model (cotă corectă 1.56), dar cota 1.26 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49), iar cota 1.46 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.68 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–2 (9,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 21.02.26 | Olympiacos U19 – Panetolikos U19 | 3–0 | 4–0 |
| 30.11.25 | Panetolikos U19 – Olympiacos U19 | 0–1 | 0–1 |
| 04.05.25 | Panetolikos U19 – Olympiacos U19 | — | 1–2 |
| 15.09.24 | Olympiacos U19 – Panetolikos U19 | — | 6–0 |
| 25.05.24 | Panetolikos U19 – Olympiacos U19 | 0–0 | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Panetolikos U19 – Olympiacos U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Panetolikos U19 – Olympiacos U19?
Meciul face parte din Super League U19 (Grecia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Panetolikos U19 – Olympiacos U19?
Cotele 1X2 sunt 8.00 / 5.00 / 1.26. Fără marjă, asta înseamnă 11% pentru Panetolikos U19, 18% egal și 71% pentru Olympiacos U19, cu Olympiacos U19 favorită la cota 1.26.
Câte goluri se așteaptă în Panetolikos U19 – Olympiacos U19?
Modelul nostru estimează 3,41 goluri (1,12 pentru Panetolikos U19, 2,29 pentru Olympiacos U19). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor este 1–2.