Guatemala · Liga Nacional - Apertura
Mixco – Coban Imperial
Ultimele 5 / 5: Mixco marchează 2.0 și primește 1.6. Coban Imperial 1.8 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 54% · Egal 25% · Oaspete 21%
Goluri / meci
2.0 + 1.8
Peste 2.5
1.66 · forma 60% / 60%
GG
Da 1.66 · Nu 2.10
Analiză Mixco – Coban Imperial
Mixco o primește pe Coban Imperial luni, 19 octombrie, ora 00:00 (ora României), în Liga Nacional - Apertura (Guatemala). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Mixco are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 8 goluri primite (2,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Coban Imperial are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 6 goluri primite (1,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Mixco a câștigat 3, Coban Imperial a câștigat 3, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 8. Ultima întâlnire, pe 15.08.2026, s-a terminat Coban Imperial 3–2 Mixco.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.69 / 3.70 / 4.30. După ce scoatem marja (aproximativ 9,5% pe piața asta), rămân 54% pentru Mixco, 25% pentru egal și 21% pentru Coban Imperial. Favorită e Mixco. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.66 și sub 2.5 la 2.07, adică 55% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.66 și Nu la 2.10.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 1,70) și cele deduse din cote (1,83 – 1,08) și ajunge la 1,71 goluri estimate pentru Mixco și 1,39 pentru Coban Imperial, adică 3,10 în total. Cu aceste valori, Mixco câștigă în 45% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Coban Imperial câștigă în 31%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,7%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Mixco | Coban Imperial |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-2-1 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 1,60 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 80% | 80% |
| Victorii H2H (8 meciuri) | 3 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 1,71 | 1,39 |
| Șanse de victorie (model) | 45% | 31% |
Goluri estimate
1,71 – 1,39 · total 3,10
1X2 model
45% · 24% · 31%
Peste 2.5 model
59% · cotă corectă 1.69
GG model
62% · cotă corectă 1.61
Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute
| Mixco ↓ / Coban Imper. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,5 | 6,3 | 4,4 | 2,0 | 0,7 | 0,2 |
| 1 | 7,7 | 10,7 | 7,4 | 3,4 | 1,2 | 0,3 |
| 2 | 6,6 | 9,2 | 6,4 | 2,9 | 1,0 | 0,3 |
| 3 | 3,8 | 5,2 | 3,6 | 1,7 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 1,6 | 2,2 | 1,6 | 0,7 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,5 | 0,8 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Mixco, coloane = goluri Coban Imperial.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Mixco. Mixco primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.17 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 1.66 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.66 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 15.08.26 | Coban Imperial – Mixco | 1–0 | 3–2 |
| 03.05.26 | Mixco – Coban Imperial | 0–0 | 2–0 |
| 30.04.26 | Coban Imperial – Mixco | 2–0 | 2–0 |
| 21.03.26 | Coban Imperial – Mixco | 1–0 | 1–1 |
| 31.01.26 | Mixco – Coban Imperial | 0–0 | 1–1 |
| 28.09.25 | Mixco – Coban Imperial | 0–0 | 1–0 |
| 20.07.25 | Coban Imperial – Mixco | 0–1 | 0–1 |
| 29.03.25 | Mixco – Coban Imperial | 1–2 | 1–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Mixco – Coban Imperial?
Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 00:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Mixco – Coban Imperial?
Meciul face parte din Liga Nacional - Apertura (Guatemala). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Mixco – Coban Imperial?
Cotele 1X2 sunt 1.69 / 3.70 / 4.30. Fără marjă, asta înseamnă 54% pentru Mixco, 25% egal și 21% pentru Coban Imperial, cu Mixco favorită la cota 1.69.
Câte goluri se așteaptă în Mixco – Coban Imperial?
Modelul nostru estimează 3,10 goluri (1,71 pentru Mixco, 1,39 pentru Coban Imperial). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–1.