Guatemala · Liga Nacional - Apertura
Aurora FC – Deportivo San Pedro
Ultimele 5 / 5: Aurora FC marchează 1.6 și primește 1.4. Deportivo San Pedro 1.0 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 47% · Egal 32% · Oaspete 21%
Goluri / meci
1.6 + 1.0
Peste 2.5
2.00 · forma 80% / 40%
GG
Da 1.87 · Nu 1.83
Analiză Aurora FC – Deportivo San Pedro
Aurora FC o primește pe Deportivo San Pedro duminică, 18 octombrie, ora 23:00 (ora României), în Liga Nacional - Apertura (Guatemala). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Aurora FC are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 7 goluri primite (1,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Deportivo San Pedro are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 7 goluri primite (1,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Aurora FC stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 17.08.2026, Deportivo San Pedro 2–1 Aurora FC. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.95 / 2.87 / 4.40. După ce scoatem marja (aproximativ 8,9% pe piața asta), rămân 47% pentru Aurora FC, 32% pentru egal și 21% pentru Deportivo San Pedro. Favorită e Aurora FC. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.00 și sub 2.5 la 1.71, adică 46% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.87 și Nu la 1.83.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,20) și cele deduse din cote (1,54 – 0,98) și ajunge la 1,52 goluri estimate pentru Aurora FC și 1,09 pentru Deportivo San Pedro, adică 2,61 în total. Cu aceste valori, Aurora FC câștigă în 47% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Deportivo San Pedro câștigă în 27%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,2%.
| Indicator | Aurora FC | Deportivo San Pedro |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-0-2 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 1,80 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 80% | 80% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,52 | 1,09 |
| Șanse de victorie (model) | 47% | 27% |
Goluri estimate
1,52 – 1,09 · total 2,61
1X2 model
47% · 26% · 27%
Peste 2.5 model
49% · cotă corectă 2.04
GG model
52% · cotă corectă 1.92
Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute
| Aurora FC ↓ / Deportivo S. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,4 | 8,0 | 4,4 | 1,6 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 11,2 | 12,2 | 6,6 | 2,4 | 0,7 | 0,1 |
| 2 | 8,5 | 9,3 | 5,0 | 1,8 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 4,3 | 4,7 | 2,6 | 0,9 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 1,6 | 1,8 | 1,0 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,5 | 0,5 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Aurora FC, coloane = goluri Deportivo San Pedro.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 73% în model (cotă corectă 1.37), dar cota 1.20 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), iar cota 1.30 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 17.08.26 | Deportivo San Pedro – Aurora FC | 2–0 | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Aurora FC – Deportivo San Pedro?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 23:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Aurora FC – Deportivo San Pedro?
Meciul face parte din Liga Nacional - Apertura (Guatemala). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Aurora FC – Deportivo San Pedro?
Cotele 1X2 sunt 1.95 / 2.87 / 4.40. Fără marjă, asta înseamnă 47% pentru Aurora FC, 32% egal și 21% pentru Deportivo San Pedro, cu Aurora FC favorită la cota 1.95.
Câte goluri se așteaptă în Aurora FC – Deportivo San Pedro?
Modelul nostru estimează 2,61 goluri (1,52 pentru Aurora FC, 1,09 pentru Deportivo San Pedro). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor este 1–1.