Duminică18 octombrie
Live 32 Pune pont

GuatemalaGuatemala · Liga Nacional - Apertura

Marquense – CD Suchitepequez

Marquense
EEVVÎ
05:00 Luni, 19 octombrie
CD Suchitepequez
EEÎÎE
11.45 X4.00 26.30
1X1.07 X22.45 121.19

Ultimele 5 / 5: Marquense marchează 1.0 și primește 0.8. CD Suchitepequez 1.2 / 2.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 63% · Egal 23% · Oaspete 14%

Goluri / meci

1.0 + 1.2

Peste 2.5

1.83 · forma 20% / 80%

GG

Da 2.02 · Nu 1.71

Analiză Marquense – CD Suchitepequez

Marquense o primește pe CD Suchitepequez luni, 19 octombrie, ora 05:00 (ora României), în Liga Nacional - Apertura (Guatemala). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Marquense are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 4 goluri primite (1,0 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. CD Suchitepequez are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 12 goluri primite (1,2 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Marquense stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Marquense a câștigat 3, CD Suchitepequez a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 4. Ultima întâlnire, pe 17.08.2026, s-a terminat CD Suchitepequez 1–2 Marquense.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.45 / 4.00 / 6.30. După ce scoatem marja (aproximativ 9,8% pe piața asta), rămân 63% pentru Marquense, 23% pentru egal și 14% pentru CD Suchitepequez. Favorită e Marquense. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.83 și sub 2.5 la 1.87, adică 51% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.02 și Nu la 1.71.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,70 – 1,00) și cele deduse din cote (1,90 – 0,80) și ajunge la 1,80 goluri estimate pentru Marquense și 0,90 pentru CD Suchitepequez, adică 2,70 în total. Cu aceste valori, Marquense câștigă în 59% din cazuri, egalul iese în 23%, iar CD Suchitepequez câștigă în 18%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 12,1%.

Statistici-cheie
IndicatorMarquenseCD Suchitepequez
Meciuri analizate55
V-E-Î2-2-10-3-2
Puncte / meci1,600,60
Goluri marcate (medie)5 (1,0)6 (1,2)
Goluri primite (medie)4 (0,8)12 (2,4)
% Peste 2.520%80%
% GG60%60%
Victorii H2H (4 meciuri)31
Goluri estimate (model)1,800,90
Șanse de victorie (model)59%18%

Goluri estimate

1,80 – 0,90 · total 2,70

1X2 model

59% · 23% · 18%

Peste 2.5 model

51% · cotă corectă 1.96

GG model

50% · cotă corectă 2.00

Distribuția golurilor
7%0
18%1
24%2
22%3
15%4
14%5+

Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Marquense ↓ / CD Suchitep. →012345
0 6,7 6,0 2,7 0,8 0,2 0,0
1 12,1 10,9 4,9 1,5 0,3 0,1
2 10,9 9,8 4,4 1,3 0,3 0,1
3 6,5 5,9 2,6 0,8 0,2 0,0
4 2,9 2,6 1,2 0,4 0,1 0,0
5 1,1 1,0 0,4 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Marquense, coloane = goluri CD Suchitepequez.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: CD Suchitepequez. CD Suchitepequez primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Marquense are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.45 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), dar cota 1.24 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–0 (12,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
1.2
0.8
Primite / meci
2.4
40%
Victorii
0%
20%
Peste 2.5
80%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Marquense – CD Suchitepequez?

Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 05:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Marquense – CD Suchitepequez?

Meciul face parte din Liga Nacional - Apertura (Guatemala). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Marquense – CD Suchitepequez?

Cotele 1X2 sunt 1.45 / 4.00 / 6.30. Fără marjă, asta înseamnă 63% pentru Marquense, 23% egal și 14% pentru CD Suchitepequez, cu Marquense favorită la cota 1.45.

Câte goluri se așteaptă în Marquense – CD Suchitepequez?

Modelul nostru estimează 2,70 goluri (1,80 pentru Marquense, 0,90 pentru CD Suchitepequez). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor este 1–0.

Alte meciuri din Liga Nacional - Apertura
18.10
20:30
Aurora FC – Deportivo San Pedro 1.954.40
19.10
00:00
Mixco – Coban Imperial 1.694.30
19.10
03:00
CSD Municipal – Guastatoya 1.396.90
15.10
21:00
Xelaju MC – Malacateco 2–1