Vineri16 octombrie
Live 53 Pune pont

UngariaUngaria · NB III, Group North East

Ferencvaros II – Budafoki MTE

Ferencvaros II
VVEÎE
14:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Budafoki MTE
EÎÎVV
12.15 X3.65 22.72
1X1.35 X21.56 121.20

Ultimele 5 / 5: Ferencvaros II marchează 2.6 și primește 1.8. Budafoki MTE 2.2 / 2.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 42% · Egal 25% · Oaspete 33%

Goluri / meci

2.6 + 2.2

Peste 2.5

1.50 · forma 80% / 100%

GG

Da 1.48 · Nu 2.47

Analiză Ferencvaros II – Budafoki MTE

Ferencvaros II o primește pe Budafoki MTE sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Ferencvaros II are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 9 goluri primite (2,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Budafoki MTE are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 11 goluri primite (2,2 marcate și 2,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.15 / 3.65 / 2.72. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 42% pentru Ferencvaros II, 25% pentru egal și 33% pentru Budafoki MTE. Favorită e Ferencvaros II. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.50 și sub 2.5 la 2.35, adică 61% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.48 și Nu la 2.47.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,40 – 2,00) și cele deduse din cote (1,68 – 1,47) și ajunge la 2,04 goluri estimate pentru Ferencvaros II și 1,74 pentru Budafoki MTE, adică 3,78 în total. Cu aceste valori, Ferencvaros II câștigă în 45% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Budafoki MTE câștigă în 34%. Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 8,3%.

Statistici-cheie
IndicatorFerencvaros IIBudafoki MTE
Meciuri analizate55
V-E-Î2-2-12-1-2
Puncte / meci1,601,40
Goluri marcate (medie)13 (2,6)11 (2,2)
Goluri primite (medie)9 (1,8)11 (2,2)
% Peste 2.580%100%
% GG80%100%
Goluri estimate (model)2,041,74
Șanse de victorie (model)45%34%

Goluri estimate

2,04 – 1,74 · total 3,78

1X2 model

45% · 21% · 34%

Peste 2.5 model

73% · cotă corectă 1.37

GG model

72% · cotă corectă 1.39

Distribuția golurilor
2%0
9%1
16%2
21%3
19%4
33%5+

Sub 2.5: 27% · Peste 2.5: 73% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Ferencvaros. ↓ / Budafoki MTE →012345
0 2,3 4,0 3,5 2,0 0,9 0,3
1 4,7 8,1 7,0 4,1 1,8 0,6
2 4,7 8,3 7,2 4,2 1,8 0,6
3 3,2 5,6 4,9 2,8 1,2 0,4
4 1,6 2,9 2,5 1,4 0,6 0,2
5 0,7 1,2 1,0 0,6 0,3 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Ferencvaros II, coloane = goluri Budafoki MTE.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Ferencvaros II. Ferencvaros II primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Budafoki MTE. Budafoki MTE primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,40 goluri, cotele doar 3,15. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Ferencvaros II 45%, egal 21%, Budafoki MTE 34%. Peste 2.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37), iar cota 1.50 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 72% în model (cotă corectă 1.39), iar cota 1.48 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 2–1 (8,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.6
Goluri / meci
2.2
1.8
Primite / meci
2.2
40%
Victorii
40%
80%
Peste 2.5
100%
80%
GG
100%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Ferencvaros II – Budafoki MTE?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Ferencvaros II – Budafoki MTE?

Meciul face parte din NB III, Group North East (Ungaria). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Ferencvaros II – Budafoki MTE?

Cotele 1X2 sunt 2.15 / 3.65 / 2.72. Fără marjă, asta înseamnă 42% pentru Ferencvaros II, 25% egal și 33% pentru Budafoki MTE, cu Ferencvaros II favorită la cota 2.15.

Câte goluri se așteaptă în Ferencvaros II – Budafoki MTE?

Modelul nostru estimează 3,78 goluri (2,04 pentru Ferencvaros II, 1,74 pentru Budafoki MTE). Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din NB III, Group North East
17.10
13:00
Vasas SC II – Bekescsaba Elore 1.723.75
17.10
14:00
Tiszafured VSE – Mateszalka 2.252.65
17.10
14:00
Tiszaujvaros – Diosgyori VTK II 2.252.60
17.10
14:00
Komarom VSE – Sarisapi Siker 1.923.20
17.10
14:00
VLS Veszprem – Kiraly Sze 1.773.55