Duminică18 octombrie
Live 30 Pune pont

SUASUA · NWSL (F)

Chicago Red Stars (F) – OL Reign (F)

Chicago Red Stars (F)
ÎÎÎEÎ
02:00 Luni, 19 octombrie
OL Reign (F)
ÎVÎÎV
16.90 X4.70 21.32
1X2.80 X21.04 121.12

Ultimele 5 / 5: Chicago Red Stars (F) marchează 0.4 și primește 3.2. OL Reign (F) 1.2 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 13% · Egal 19% · Oaspete 68%

Goluri / meci

0.4 + 1.2

Peste 2.5

1.57 · forma 80% / 40%

GG

Da 1.92 · Nu 1.80

Analiză Chicago Red Stars (F) – OL Reign (F)

Chicago Red Stars (F) o primește pe OL Reign (F) luni, 19 octombrie, ora 02:00 (ora României), în NWSL (F) (SUA). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Chicago Red Stars (F) are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 16 goluri primite (0,4 marcate și 3,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. OL Reign (F) are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 6 goluri primite (1,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, OL Reign (F) stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Chicago Red Stars (F) a câștigat 2, OL Reign (F) a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 5. Ultima întâlnire, pe 15.08.2026, s-a terminat OL Reign (F) 1–0 Chicago Red Stars (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 6.90 / 4.70 / 1.32. După ce scoatem marja (aproximativ 11,5% pe piața asta), rămân 13% pentru Chicago Red Stars (F), 19% pentru egal și 68% pentru OL Reign (F). Favorită e OL Reign (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.57 și sub 2.5 la 2.22, adică 59% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.92 și Nu la 1.80.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,80 – 2,20) și cele deduse din cote (0,85 – 2,19) și ajunge la 0,82 goluri estimate pentru Chicago Red Stars (F) și 2,20 pentru OL Reign (F), adică 3,02 în total. Cu aceste valori, Chicago Red Stars (F) câștigă în 13% din cazuri, egalul iese în 18%, iar OL Reign (F) câștigă în 69%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor exact este 0–2, cu 11,8%.

Statistici-cheie
IndicatorChicago Red Stars (F)OL Reign (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î0-1-42-0-3
Puncte / meci0,201,20
Goluri marcate (medie)2 (0,4)6 (1,2)
Goluri primite (medie)16 (3,2)6 (1,2)
% Peste 2.580%40%
% GG40%40%
Victorii H2H (5 meciuri)21
Goluri estimate (model)0,822,20
Șanse de victorie (model)13%69%

Goluri estimate

0,82 – 2,20 · total 3,02

1X2 model

13% · 18% · 69%

Peste 2.5 model

58% · cotă corectă 1.72

GG model

50% · cotă corectă 2.00

Distribuția golurilor
5%0
15%1
22%2
22%3
17%4
19%5+

Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Chicago Red. ↓ / OL Reign (F) →012345
0 4,9 10,7 11,8 8,7 4,8 2,1
1 4,0 8,8 9,7 7,1 3,9 1,7
2 1,6 3,6 4,0 2,9 1,6 0,7
3 0,4 1,0 1,1 0,8 0,4 0,2
4 0,1 0,2 0,2 0,2 0,1 0,0
5 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Chicago Red Stars (F), coloane = goluri OL Reign (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Chicago Red Stars (F). Chicago Red Stars (F) primește 3,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Atac anemic: Chicago Red Stars (F). Chicago Red Stars (F) a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie OL Reign (F) are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.32 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.57 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0–2 (11,8%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.4
Goluri / meci
1.2
3.2
Primite / meci
1.2
0%
Victorii
40%
80%
Peste 2.5
40%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Chicago Red Stars (F) – OL Reign (F)?

Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 02:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Chicago Red Stars (F) – OL Reign (F)?

Meciul face parte din NWSL (F) (SUA). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Chicago Red Stars (F) – OL Reign (F)?

Cotele 1X2 sunt 6.90 / 4.70 / 1.32. Fără marjă, asta înseamnă 13% pentru Chicago Red Stars (F), 19% egal și 68% pentru OL Reign (F), cu OL Reign (F) favorită la cota 1.32.

Câte goluri se așteaptă în Chicago Red Stars (F) – OL Reign (F)?

Modelul nostru estimează 3,02 goluri (0,82 pentru Chicago Red Stars (F), 2,20 pentru OL Reign (F)). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor este 0–2.

Alte meciuri din NWSL (F)