North Carolina Courage (F) – San Diego Wave (F)
Ultimele 5 / 5: North Carolina Courage (F) marchează 2.0 și primește 1.2. San Diego Wave (F) 1.6 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 37% · Egal 27% · Oaspete 37%
Goluri / meci
2.0 + 1.6
Peste 2.5
1.55 · forma 80% / 40%
GG
Da 1.49 · Nu 2.45
Analiză North Carolina Courage (F) – San Diego Wave (F)
North Carolina Courage (F) o primește pe San Diego Wave (F) duminică, 18 octombrie, ora 02:00 (ora României), în NWSL (F) (SUA). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
North Carolina Courage (F) are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 6 goluri primite (2,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. San Diego Wave (F) are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 3 goluri primite (1,6 marcate și 0,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, San Diego Wave (F) stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, North Carolina Courage (F) a câștigat 2, San Diego Wave (F) a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 5. Ultima întâlnire, pe 13.09.2026, s-a terminat San Diego Wave (F) 2–1 North Carolina Courage (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.45 / 3.40 / 2.47. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 37% pentru North Carolina Courage (F), 27% pentru egal și 37% pentru San Diego Wave (F). Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.55 și sub 2.5 la 2.25, adică 59% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.49 și Nu la 2.45.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 1,40) și cele deduse din cote (1,54 – 1,53) și ajunge la 1,42 goluri estimate pentru North Carolina Courage (F) și 1,47 pentru San Diego Wave (F), adică 2,89 în total. Cu aceste valori, North Carolina Courage (F) câștigă în 36% din cazuri, egalul iese în 25%, iar San Diego Wave (F) câștigă în 39%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,6%.
| Indicator | North Carolina Courage (F) | San Diego Wave (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-0-3 | 4-0-1 |
| Puncte / meci | 1,20 | 2,40 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 60% | 40% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 2 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 1,42 | 1,47 |
| Șanse de victorie (model) | 36% | 39% |
Goluri estimate
1,42 – 1,47 · total 2,89
1X2 model
36% · 25% · 39%
Peste 2.5 model
55% · cotă corectă 1.82
GG model
58% · cotă corectă 1.72
Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute
| North Carol. ↓ / San Diego W. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,6 | 8,2 | 6,0 | 2,9 | 1,1 | 0,3 |
| 1 | 7,9 | 11,6 | 8,5 | 4,2 | 1,5 | 0,5 |
| 2 | 5,6 | 8,2 | 6,1 | 3,0 | 1,1 | 0,3 |
| 3 | 2,7 | 3,9 | 2,9 | 1,4 | 0,5 | 0,2 |
| 4 | 0,9 | 1,4 | 1,0 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,3 | 0,4 | 0,3 | 0,1 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri North Carolina Courage (F), coloane = goluri San Diego Wave (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: North Carolina Courage (F) 36%, egal 25%, San Diego Wave (F) 39%. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), dar cota 1.55 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 58% în model (cotă corectă 1.72), dar cota 1.49 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 13.09.26 | San Diego Wave (F) – North Carolina Courage (F) | 1–0 | 2–1 |
| 03.08.25 | North Carolina Courage (F) – San Diego Wave (F) | 0–0 | 0–0 |
| 26.05.25 | San Diego Wave (F) – North Carolina Courage (F) | 2–1 | 5–2 |
| 06.10.24 | North Carolina Courage (F) – San Diego Wave (F) | 2–0 | 2–1 |
| 09.09.24 | San Diego Wave (F) – North Carolina Courage (F) | 1–3 | 1–4 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe North Carolina Courage (F) – San Diego Wave (F)?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 02:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă North Carolina Courage (F) – San Diego Wave (F)?
Meciul face parte din NWSL (F) (SUA). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre North Carolina Courage (F) – San Diego Wave (F)?
Cotele 1X2 sunt 2.45 / 3.40 / 2.47. Fără marjă, asta înseamnă 37% pentru North Carolina Courage (F), 27% egal și 37% pentru San Diego Wave (F), deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în North Carolina Courage (F) – San Diego Wave (F)?
Modelul nostru estimează 2,89 goluri (1,42 pentru North Carolina Courage (F), 1,47 pentru San Diego Wave (F)). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor este 1–1.