Bay FC (F) – Portland Thorns (F)
Ultimele 5 / 5: Bay FC (F) marchează 1.2 și primește 2.4. Portland Thorns (F) 1.8 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 36% · Egal 25% · Oaspete 39%
Goluri / meci
1.2 + 1.8
Peste 2.5
1.51 · forma 60% / 60%
GG
Da 1.48 · Nu 2.47
Analiză Bay FC (F) – Portland Thorns (F)
Bay FC (F) o primește pe Portland Thorns (F) luni, 19 octombrie, ora 00:00 (ora României), în NWSL (F) (SUA). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Bay FC (F) are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 12 goluri primite (1,2 marcate și 2,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Portland Thorns (F) are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 9 goluri primite (1,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Bay FC (F) a câștigat 2, Portland Thorns (F) a câștigat 3, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 5. Ultima întâlnire, pe 21.05.2026, s-a terminat Portland Thorns (F) 2–0 Bay FC (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.50 / 3.60 / 2.32. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 36% pentru Bay FC (F), 25% pentru egal și 39% pentru Portland Thorns (F). Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.51 și sub 2.5 la 2.32, adică 61% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.48 și Nu la 2.47.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 2,10) și cele deduse din cote (1,53 – 1,60) și ajunge la 1,52 goluri estimate pentru Bay FC (F) și 1,85 pentru Portland Thorns (F), adică 3,37 în total. Cu aceste valori, Bay FC (F) câștigă în 32% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Portland Thorns (F) câștigă în 46%. Peste 2.5 goluri are 65%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,7%.
| Indicator | Bay FC (F) | Portland Thorns (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 0,80 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 12 (2,4) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 60% | 100% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 2 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 1,52 | 1,85 |
| Șanse de victorie (model) | 32% | 46% |
Goluri estimate
1,52 – 1,85 · total 3,37
1X2 model
32% · 22% · 46%
Peste 2.5 model
65% · cotă corectă 1.54
GG model
66% · cotă corectă 1.52
Sub 2.5: 35% · Peste 2.5: 65% · total goluri în 90 de minute
| Bay FC (F) ↓ / Portland Th. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,4 | 6,4 | 5,9 | 3,6 | 1,7 | 0,6 |
| 1 | 5,2 | 9,7 | 8,9 | 5,5 | 2,6 | 0,9 |
| 2 | 4,0 | 7,3 | 6,8 | 4,2 | 1,9 | 0,7 |
| 3 | 2,0 | 3,7 | 3,4 | 2,1 | 1,0 | 0,4 |
| 4 | 0,8 | 1,4 | 1,3 | 0,8 | 0,4 | 0,1 |
| 5 | 0,2 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Bay FC (F), coloane = goluri Portland Thorns (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Bay FC (F). Bay FC (F) primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Portland Thorns (F). Portland Thorns (F) primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.41 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.51 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52), iar cota 1.48 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 21.05.26 | Portland Thorns (F) – Bay FC (F) | 1–0 | 2–0 |
| 05.10.25 | Portland Thorns (F) – Bay FC (F) | 0–1 | 2–1 |
| 08.06.25 | Bay FC (F) – Portland Thorns (F) | 1–0 | 1–0 |
| 31.08.24 | Portland Thorns (F) – Bay FC (F) | 1–2 | 1–3 |
| 02.05.24 | Bay FC (F) – Portland Thorns (F) | 1–2 | 2–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Bay FC (F) – Portland Thorns (F)?
Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 00:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Bay FC (F) – Portland Thorns (F)?
Meciul face parte din NWSL (F) (SUA). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Bay FC (F) – Portland Thorns (F)?
Cotele 1X2 sunt 2.50 / 3.60 / 2.32. Fără marjă, asta înseamnă 36% pentru Bay FC (F), 25% egal și 39% pentru Portland Thorns (F), deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Bay FC (F) – Portland Thorns (F)?
Modelul nostru estimează 3,37 goluri (1,52 pentru Bay FC (F), 1,85 pentru Portland Thorns (F)). Peste 2.5 goluri are 65%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 1–1.