El Salvador · Primera Division
CD FAS – Platense Municipal Zacatecoluca
Ultimele 5 / 5: CD FAS marchează 1.8 și primește 0.6. Platense Municipal Zacatecoluca 1.4 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 65% · Egal 21% · Oaspete 14%
Goluri / meci
1.8 + 1.4
Peste 2.5
1.70 · forma 40% / 60%
GG
Da 1.92 · Nu 1.78
Analiză CD FAS – Platense Municipal Zacatecoluca
CD FAS o primește pe Platense Municipal Zacatecoluca luni, 19 octombrie, ora 02:30 (ora României), în Primera Division (El Salvador). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
CD FAS are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 3 goluri primite (1,8 marcate și 0,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Platense Municipal Zacatecoluca are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 5 goluri primite (1,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, CD FAS stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.
În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, CD FAS a câștigat 5, Platense Municipal Zacatecoluca a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 5 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 5 din 8. Ultima întâlnire, pe 17.08.2026, s-a terminat Platense Municipal Zacatecoluca 2–1 CD FAS.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.41 / 4.30 / 6.50. După ce scoatem marja (aproximativ 9,6% pe piața asta), rămân 65% pentru CD FAS, 21% pentru egal și 14% pentru Platense Municipal Zacatecoluca. Favorită e CD FAS. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.70 și sub 2.5 la 2.02, adică 54% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.92 și Nu la 1.78.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,00) și cele deduse din cote (2,02 – 0,83) și ajunge la 1,71 goluri estimate pentru CD FAS și 0,91 pentru Platense Municipal Zacatecoluca, adică 2,62 în total. Cu aceste valori, CD FAS câștigă în 56% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Platense Municipal Zacatecoluca câștigă în 20%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 12,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | CD FAS | Platense Municipal Zacatecoluca |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-1-0 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 2,60 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 3 (0,6) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 40% | 60% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (8 meciuri) | 5 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,71 | 0,91 |
| Șanse de victorie (model) | 56% | 20% |
Goluri estimate
1,71 – 0,91 · total 2,62
1X2 model
56% · 24% · 20%
Peste 2.5 model
49% · cotă corectă 2.04
GG model
49% · cotă corectă 2.04
Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute
| CD FAS ↓ / Platense Mu. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,3 | 6,6 | 3,0 | 0,9 | 0,2 | 0,0 |
| 1 | 12,4 | 11,3 | 5,2 | 1,6 | 0,4 | 0,1 |
| 2 | 10,6 | 9,7 | 4,4 | 1,3 | 0,3 | 0,1 |
| 3 | 6,1 | 5,5 | 2,5 | 0,8 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 2,6 | 2,4 | 1,1 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,9 | 0,8 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CD FAS, coloane = goluri Platense Municipal Zacatecoluca.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie CD FAS are 56% în model (cotă corectă 1.79), dar cota 1.41 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), dar cota 1.19 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–0 (12,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 17.08.26 | Platense Municipal Zacatecoluca – CD FAS | 0–0 | 2–1 |
| 02.05.26 | CD FAS – Platense Municipal Zacatecoluca | 0–0 | 1–0 |
| 09.03.26 | Platense Municipal Zacatecoluca – CD FAS | 0–0 | 2–3 |
| 16.11.25 | CD FAS – Platense Municipal Zacatecoluca | 3–0 | 4–1 |
| 15.09.25 | Platense Municipal Zacatecoluca – CD FAS | 1–1 | 3–3 |
| 04.05.25 | Platense Municipal Zacatecoluca – CD FAS | 0–0 | 0–0 |
| 09.03.25 | CD FAS – Platense Municipal Zacatecoluca | 2–0 | 4–1 |
| 31.10.24 | Platense Municipal Zacatecoluca – CD FAS | 0–1 | 0–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe CD FAS – Platense Municipal Zacatecoluca?
Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 02:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă CD FAS – Platense Municipal Zacatecoluca?
Meciul face parte din Primera Division (El Salvador). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre CD FAS – Platense Municipal Zacatecoluca?
Cotele 1X2 sunt 1.41 / 4.30 / 6.50. Fără marjă, asta înseamnă 65% pentru CD FAS, 21% egal și 14% pentru Platense Municipal Zacatecoluca, cu CD FAS favorită la cota 1.41.
Câte goluri se așteaptă în CD FAS – Platense Municipal Zacatecoluca?
Modelul nostru estimează 2,62 goluri (1,71 pentru CD FAS, 0,91 pentru Platense Municipal Zacatecoluca). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor este 1–0.