El Salvador · Primera Division
Isidro Metapan – Fuerte San Francisco
Ultimele 5 / 5: Isidro Metapan marchează 1.4 și primește 1.2. Fuerte San Francisco 1.0 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 64% · Egal 22% · Oaspete 14%
Goluri / meci
1.4 + 1.0
Peste 2.5
1.76 · forma 60% / 60%
GG
Da 1.97 · Nu 1.74
Analiză Isidro Metapan – Fuerte San Francisco
Isidro Metapan o primește pe Fuerte San Francisco duminică, 18 octombrie, ora 04:00 (ora României), în Primera Division (El Salvador). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Isidro Metapan are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 6 goluri primite (1,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Fuerte San Francisco are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 7 goluri primite (1,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Isidro Metapan stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Isidro Metapan a câștigat 2, Fuerte San Francisco a câștigat 6, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 8. Ultima întâlnire, pe 16.08.2026, s-a terminat Fuerte San Francisco 1–0 Isidro Metapan.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.42 / 4.15 / 6.70. După ce scoatem marja (aproximativ 9,4% pe piața asta), rămân 64% pentru Isidro Metapan, 22% pentru egal și 14% pentru Fuerte San Francisco. Favorită e Isidro Metapan. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.76 și sub 2.5 la 1.95, adică 53% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.97 și Nu la 1.74.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,10) și cele deduse din cote (1,98 – 0,80) și ajunge la 1,69 goluri estimate pentru Isidro Metapan și 0,95 pentru Fuerte San Francisco, adică 2,64 în total. Cu aceste valori, Isidro Metapan câștigă în 55% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Fuerte San Francisco câștigă în 21%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 12,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Isidro Metapan | Fuerte San Francisco |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 1-3-1 |
| Puncte / meci | 2,00 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 6 (1,2) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 40% | 60% |
| Victorii H2H (8 meciuri) | 2 | 6 |
| Goluri estimate (model) | 1,69 | 0,95 |
| Șanse de victorie (model) | 55% | 21% |
Goluri estimate
1,69 – 0,95 · total 2,64
1X2 model
55% · 24% · 21%
Peste 2.5 model
49% · cotă corectă 2.04
GG model
50% · cotă corectă 2.00
Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute
| Isidro Meta. ↓ / Fuerte San . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,1 | 6,8 | 3,2 | 1,0 | 0,2 | 0,0 |
| 1 | 12,1 | 11,5 | 5,4 | 1,7 | 0,4 | 0,1 |
| 2 | 10,2 | 9,7 | 4,6 | 1,5 | 0,3 | 0,1 |
| 3 | 5,7 | 5,5 | 2,6 | 0,8 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 2,4 | 2,3 | 1,1 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,8 | 0,8 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Isidro Metapan, coloane = goluri Fuerte San Francisco.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Isidro Metapan are 55% în model (cotă corectă 1.82), dar cota 1.42 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), dar cota 1.21 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–0 (12,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 16.08.26 | Fuerte San Francisco – Isidro Metapan | 1–0 | 1–0 |
| 26.04.26 | Isidro Metapan – Fuerte San Francisco | 0–2 | 1–3 |
| 01.03.26 | Fuerte San Francisco – Isidro Metapan | 0–0 | 1–2 |
| 09.11.25 | Isidro Metapan – Fuerte San Francisco | 1–1 | 1–2 |
| 08.09.25 | Fuerte San Francisco – Isidro Metapan | 0–0 | 1–0 |
| 04.05.25 | Isidro Metapan – Fuerte San Francisco | 0–0 | 0–1 |
| 09.03.25 | Fuerte San Francisco – Isidro Metapan | 0–1 | 0–1 |
| 28.09.24 | Isidro Metapan – Fuerte San Francisco | 0–1 | 0–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Isidro Metapan – Fuerte San Francisco?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 04:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Isidro Metapan – Fuerte San Francisco?
Meciul face parte din Primera Division (El Salvador). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Isidro Metapan – Fuerte San Francisco?
Cotele 1X2 sunt 1.42 / 4.15 / 6.70. Fără marjă, asta înseamnă 64% pentru Isidro Metapan, 22% egal și 14% pentru Fuerte San Francisco, cu Isidro Metapan favorită la cota 1.42.
Câte goluri se așteaptă în Isidro Metapan – Fuerte San Francisco?
Modelul nostru estimează 2,64 goluri (1,69 pentru Isidro Metapan, 0,95 pentru Fuerte San Francisco). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor este 1–0.