Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

El SalvadorEl Salvador · Primera Division

CD Cacahuatique – Alianza FC

CD Cacahuatique
ÎVÎEÎ
00:00 Duminică, 18 octombrie
Alianza FC
EÎEVE
13.30 X3.10 22.15
1X1.63 X21.26 121.30

Ultimele 5 / 5: CD Cacahuatique marchează 0.6 și primește 1.2. Alianza FC 1.6 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 28% · Egal 30% · Oaspete 43%

Goluri / meci

0.6 + 1.6

Peste 2.5

2.00 · forma 20% / 80%

GG

Da 1.80 · Nu 1.92

Analiză CD Cacahuatique – Alianza FC

CD Cacahuatique o primește pe Alianza FC duminică, 18 octombrie, ora 00:00 (ora României), în Primera Division (El Salvador). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

CD Cacahuatique are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 6 goluri primite (0,6 marcate și 1,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Alianza FC are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 8 goluri primite (1,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, CD Cacahuatique a câștigat 0, Alianza FC a câștigat 6, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 5 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 6 din 8. Ultima întâlnire, pe 16.08.2026, s-a terminat Alianza FC 0–0 CD Cacahuatique.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.30 / 3.10 / 2.15. După ce scoatem marja (aproximativ 9,1% pe piața asta), rămân 28% pentru CD Cacahuatique, 30% pentru egal și 43% pentru Alianza FC. Favorită e Alianza FC. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.00 și sub 2.5 la 1.72, adică 46% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.80 și Nu la 1.92.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 1,40) și cele deduse din cote (1,10 – 1,42) și ajunge la 1,10 goluri estimate pentru CD Cacahuatique și 1,41 pentru Alianza FC, adică 2,51 în total. Cu aceste valori, CD Cacahuatique câștigă în 29% din cazuri, egalul iese în 27%, iar Alianza FC câștigă în 44%. Peste 2.5 goluri are 46%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,6%.

Statistici-cheie
IndicatorCD CacahuatiqueAlianza FC
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-31-3-1
Puncte / meci0,801,20
Goluri marcate (medie)3 (0,6)8 (1,6)
Goluri primite (medie)6 (1,2)8 (1,6)
% Peste 2.520%80%
% GG20%100%
Victorii H2H (8 meciuri)06
Goluri estimate (model)1,101,41
Șanse de victorie (model)29%44%

Goluri estimate

1,10 – 1,41 · total 2,51

1X2 model

29% · 27% · 44%

Peste 2.5 model

46% · cotă corectă 2.17

GG model

50% · cotă corectă 2.00

Distribuția golurilor
8%0
20%1
26%2
21%3
14%4
11%5+

Sub 2.5: 54% · Peste 2.5: 46% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
CD Cacahuat. ↓ / Alianza FC →012345
0 8,1 11,5 8,1 3,8 1,3 0,4
1 8,9 12,6 8,9 4,2 1,5 0,4
2 4,9 6,9 4,9 2,3 0,8 0,2
3 1,8 2,5 1,8 0,8 0,3 0,1
4 0,5 0,7 0,5 0,2 0,1 0,0
5 0,1 0,2 0,1 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CD Cacahuatique, coloane = goluri Alianza FC.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Alianza FC. Alianza FC primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Alianza FC e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 71% în model (cotă corectă 1.41), dar cota 1.26 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.29 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,6%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.6
Goluri / meci
1.6
1.2
Primite / meci
1.6
20%
Victorii
20%
20%
Peste 2.5
80%
20%
GG
100%

Întrebări frecvente

La ce oră începe CD Cacahuatique – Alianza FC?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 00:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă CD Cacahuatique – Alianza FC?

Meciul face parte din Primera Division (El Salvador). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre CD Cacahuatique – Alianza FC?

Cotele 1X2 sunt 3.30 / 3.10 / 2.15. Fără marjă, asta înseamnă 28% pentru CD Cacahuatique, 30% egal și 43% pentru Alianza FC, cu Alianza FC favorită la cota 2.15.

Câte goluri se așteaptă în CD Cacahuatique – Alianza FC?

Modelul nostru estimează 2,51 goluri (1,10 pentru CD Cacahuatique, 1,41 pentru Alianza FC). Peste 2.5 goluri are 46%, GG are 50%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Primera Division
17.10
04:00
Inter FA – Municipal Limeno 1.923.70
16.10
04:00
Luis Angel Firpo – CD Inca 2–0
12.10
02:30
Alianza FC – Inter FA 2–2
12.10
00:00
Atletico Balboa – CD FAS 0–1
12.10
00:00
Aguila – Isidro Metapan 3–0