Duminică18 octombrie
Live 28 Pune pont

ArgentinaArgentina · Primera Division

CA Belgrano – CA River Plate

CA Belgrano
VVVEE
02:15 Luni, 19 octombrie
CA River Plate
EVÎVV
13.50 X3.10 22.27
1X1.64 X21.31 121.38

Ultimele 5 / 5: CA Belgrano marchează 1.4 și primește 0.6. CA River Plate 1.6 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 27% · Egal 31% · Oaspete 42%

Goluri / meci

1.4 + 1.6

Peste 2.5

2.62 · forma 20% / 60%

GG

Da 2.15 · Nu 1.66

Analiză CA Belgrano – CA River Plate

CA Belgrano o primește pe CA River Plate luni, 19 octombrie, ora 02:15 (ora României), în Primera Division (Argentina). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

CA Belgrano are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 3 goluri primite (1,4 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. CA River Plate are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 5 goluri primite (1,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, CA Belgrano a câștigat 1, CA River Plate a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 3. Ultima întâlnire, pe 24.05.2026, s-a terminat CA River Plate 2–3 CA Belgrano.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.50 / 3.10 / 2.27. După ce scoatem marja (aproximativ 4,9% pe piața asta), rămân 27% pentru CA Belgrano, 31% pentru egal și 42% pentru CA River Plate. Favorită e CA River Plate. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.62 și sub 2.5 la 1.50, adică 36% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.15 și Nu la 1.66.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,20 – 1,10) și cele deduse din cote (0,93 – 1,22) și ajunge la 1,06 goluri estimate pentru CA Belgrano și 1,16 pentru CA River Plate, adică 2,22 în total. Cu aceste valori, CA Belgrano câștigă în 33% din cazuri, egalul iese în 29%, iar CA River Plate câștigă în 38%. Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,4%.

Statistici-cheie
IndicatorCA BelgranoCA River Plate
Meciuri analizate55
V-E-Î3-2-03-1-1
Puncte / meci2,202,00
Goluri marcate (medie)7 (1,4)8 (1,6)
Goluri primite (medie)3 (0,6)5 (1,0)
% Peste 2.520%60%
% GG60%80%
Victorii H2H (3 meciuri)12
Goluri estimate (model)1,061,16
Șanse de victorie (model)33%38%

Goluri estimate

1,06 – 1,16 · total 2,22

1X2 model

33% · 29% · 38%

Peste 2.5 model

38% · cotă corectă 2.63

GG model

45% · cotă corectă 2.22

Distribuția golurilor
11%0
24%1
27%2
20%3
11%4
7%5+

Sub 2.5: 62% · Peste 2.5: 38% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
CA Belgrano ↓ / CA River Pl. →012345
0 10,9 12,6 7,3 2,8 0,8 0,2
1 11,5 13,4 7,7 3,0 0,9 0,2
2 6,1 7,1 4,1 1,6 0,5 0,1
3 2,2 2,5 1,5 0,6 0,2 0,0
4 0,6 0,7 0,4 0,1 0,0 0,0
5 0,1 0,1 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CA Belgrano, coloane = goluri CA River Plate.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Egal plauzibil. Egalul are 29% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 3,7 goluri, față de 2,22 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: CA Belgrano 33%, egal 29%, CA River Plate 38%. Sub 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.50 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
1.6
0.6
Primite / meci
1.0
60%
Victorii
60%
20%
Peste 2.5
60%
60%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe CA Belgrano – CA River Plate?

Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 02:15, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă CA Belgrano – CA River Plate?

Meciul face parte din Primera Division (Argentina). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre CA Belgrano – CA River Plate?

Cotele 1X2 sunt 3.50 / 3.10 / 2.27. Fără marjă, asta înseamnă 27% pentru CA Belgrano, 31% egal și 42% pentru CA River Plate, cu CA River Plate favorită la cota 2.27.

Câte goluri se așteaptă în CA Belgrano – CA River Plate?

Modelul nostru estimează 2,22 goluri (1,06 pentru CA Belgrano, 1,16 pentru CA River Plate). Peste 2.5 goluri are 38%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Primera Division
17.10
23:30
CA Platense – CA Lanus 2.872.77
18.10
20:45
Racing Club – CA Independiente 2.153.70