Duminică18 octombrie
Live 30 Pune pont

ArgentinaArgentina · Primera Division

Estudiantes La Plata – San Lorenzo Almagro

Estudiantes La Plata
EEVÎÎ
00:00 Luni, 19 octombrie
San Lorenzo Almagro
VÎÎEV
12.30 X2.95 23.60
1X1.29 X21.63 121.40

Ultimele 5 / 5: Estudiantes La Plata marchează 1.2 și primește 1.2. San Lorenzo Almagro 0.6 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 41% · Egal 32% · Oaspete 26%

Goluri / meci

1.2 + 0.6

Peste 2.5

2.82 · forma 60% / 20%

GG

Da 2.27 · Nu 1.59

Analiză Estudiantes La Plata – San Lorenzo Almagro

Estudiantes La Plata o primește pe San Lorenzo Almagro luni, 19 octombrie, ora 00:00 (ora României), în Primera Division (Argentina). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Estudiantes La Plata are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 6 goluri primite (1,2 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. San Lorenzo Almagro are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 6 goluri primite (0,6 marcate și 1,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Estudiantes La Plata a câștigat 0, San Lorenzo Almagro a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 04.04.2026, s-a terminat San Lorenzo Almagro 1–0 Estudiantes La Plata.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.30 / 2.95 / 3.60. După ce scoatem marja (aproximativ 5,2% pe piața asta), rămân 41% pentru Estudiantes La Plata, 32% pentru egal și 26% pentru San Lorenzo Almagro. Favorită e Estudiantes La Plata. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.82 și sub 2.5 la 1.43, adică 34% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.27 și Nu la 1.59.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,20 – 0,90) și cele deduse din cote (1,17 – 0,88) și ajunge la 1,18 goluri estimate pentru Estudiantes La Plata și 0,89 pentru San Lorenzo Almagro, adică 2,07 în total. Cu aceste valori, Estudiantes La Plata câștigă în 42% din cazuri, egalul iese în 30%, iar San Lorenzo Almagro câștigă în 28%. Peste 2.5 goluri are 35%, GG are 41%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 14,9%.

Statistici-cheie
IndicatorEstudiantes La PlataSan Lorenzo Almagro
Meciuri analizate55
V-E-Î1-2-22-1-2
Puncte / meci1,001,40
Goluri marcate (medie)6 (1,2)3 (0,6)
Goluri primite (medie)6 (1,2)6 (1,2)
% Peste 2.560%20%
% GG40%20%
Victorii H2H (2 meciuri)01
Goluri estimate (model)1,180,89
Șanse de victorie (model)42%28%

Goluri estimate

1,18 – 0,89 · total 2,07

1X2 model

42% · 30% · 28%

Peste 2.5 model

35% · cotă corectă 2.86

GG model

41% · cotă corectă 2.44

Distribuția golurilor
12%0
26%1
27%2
19%3
10%4
6%5+

Sub 2.5: 65% · Peste 2.5: 35% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Estudiantes. ↓ / San Lorenzo. →012345
0 12,6 11,2 5,0 1,5 0,3 0,1
1 14,9 13,3 5,9 1,7 0,4 0,1
2 8,8 7,8 3,5 1,0 0,2 0,0
3 3,5 3,1 1,4 0,4 0,1 0,0
4 1,0 0,9 0,4 0,1 0,0 0,0
5 0,2 0,2 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Estudiantes La Plata, coloane = goluri San Lorenzo Almagro.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Favorit fără formă. Estudiantes La Plata e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Egal plauzibil. Egalul are 30% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.29 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 65% în model (cotă corectă 1.54), dar cota 1.43 e sub ea, deci plătește prea puțin. Nu marchează ambele (NG) are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.59 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–0 (14,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
0.6
1.2
Primite / meci
1.2
20%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
20%
40%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Estudiantes La Plata – San Lorenzo Almagro?

Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 00:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Estudiantes La Plata – San Lorenzo Almagro?

Meciul face parte din Primera Division (Argentina). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Estudiantes La Plata – San Lorenzo Almagro?

Cotele 1X2 sunt 2.30 / 2.95 / 3.60. Fără marjă, asta înseamnă 41% pentru Estudiantes La Plata, 32% egal și 26% pentru San Lorenzo Almagro, cu Estudiantes La Plata favorită la cota 2.30.

Câte goluri se așteaptă în Estudiantes La Plata – San Lorenzo Almagro?

Modelul nostru estimează 2,07 goluri (1,18 pentru Estudiantes La Plata, 0,89 pentru San Lorenzo Almagro). Peste 2.5 goluri are 35%, GG are 41%, iar cel mai probabil scor este 1–0.

Alte meciuri din Primera Division
17.10
23:30
CA Platense – CA Lanus 2.872.77
18.10
20:45
Racing Club – CA Independiente 2.153.70