Mexic · Liga MX (F) - Apertura
Atletico San Luis (F) – Juarez (F)
Ultimele 5 / 5: Atletico San Luis (F) marchează 1.6 și primește 1.0. Juarez (F) 1.8 / 0.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 23% · Egal 26% · Oaspete 52%
Goluri / meci
1.6 + 1.8
Peste 2.5
1.66 · forma 40% / 20%
GG
Da 1.65 · Nu 2.10
Analiză Atletico San Luis (F) – Juarez (F)
Atletico San Luis (F) o primește pe Juarez (F) luni, 19 octombrie, ora 02:00 (ora României), în Liga MX (F) - Apertura (Mexic). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Atletico San Luis (F) are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 5 goluri primite (1,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Juarez (F) are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 2 goluri primite (1,8 marcate și 0,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Atletico San Luis (F) a câștigat 0, Juarez (F) a câștigat 5, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 5. Ultima întâlnire, pe 17.01.2026, s-a terminat Juarez (F) 1–0 Atletico San Luis (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.00 / 3.50 / 1.74. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 23% pentru Atletico San Luis (F), 26% pentru egal și 52% pentru Juarez (F). Favorită e Juarez (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.66 și sub 2.5 la 2.07, adică 55% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.65 și Nu la 2.10.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 1,40) și cele deduse din cote (1,12 – 1,79) și ajunge la 1,06 goluri estimate pentru Atletico San Luis (F) și 1,59 pentru Juarez (F), adică 2,65 în total. Cu aceste valori, Atletico San Luis (F) câștigă în 25% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Juarez (F) câștigă în 50%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,9%.
| Indicator | Atletico San Luis (F) | Juarez (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 4-0-1 |
| Puncte / meci | 2,00 | 2,40 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 2 (0,4) |
| % Peste 2.5 | 40% | 20% |
| % GG | 60% | 20% |
| Victorii H2H (5 meciuri) | 0 | 5 |
| Goluri estimate (model) | 1,06 | 1,59 |
| Șanse de victorie (model) | 25% | 50% |
Goluri estimate
1,06 – 1,59 · total 2,65
1X2 model
25% · 25% · 50%
Peste 2.5 model
49% · cotă corectă 2.04
GG model
52% · cotă corectă 1.92
Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute
| Atletico Sa. ↓ / Juarez (F) → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,1 | 11,2 | 8,9 | 4,7 | 1,9 | 0,6 |
| 1 | 7,5 | 11,9 | 9,5 | 5,0 | 2,0 | 0,6 |
| 2 | 4,0 | 6,3 | 5,0 | 2,7 | 1,1 | 0,3 |
| 3 | 1,4 | 2,2 | 1,8 | 0,9 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 0,4 | 0,6 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Atletico San Luis (F), coloane = goluri Juarez (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,40 goluri, cotele doar 2,90. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Juarez (F) are 50% în model (cotă corectă 2.00), dar cota 1.74 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), dar cota 1.18 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 17.01.26 | Juarez (F) – Atletico San Luis (F) | — | 1–0 |
| 05.08.25 | Atletico San Luis (F) – Juarez (F) | — | 0–2 |
| 14.04.25 | Juarez (F) – Atletico San Luis (F) | — | 2–0 |
| 01.10.24 | Atletico San Luis (F) – Juarez (F) | — | 2–3 |
| 15.04.24 | Atletico San Luis (F) – Juarez (F) | — | 0–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Atletico San Luis (F) – Juarez (F)?
Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 02:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Atletico San Luis (F) – Juarez (F)?
Meciul face parte din Liga MX (F) - Apertura (Mexic). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Atletico San Luis (F) – Juarez (F)?
Cotele 1X2 sunt 4.00 / 3.50 / 1.74. Fără marjă, asta înseamnă 23% pentru Atletico San Luis (F), 26% egal și 52% pentru Juarez (F), cu Juarez (F) favorită la cota 1.74.
Câte goluri se așteaptă în Atletico San Luis (F) – Juarez (F)?
Modelul nostru estimează 2,65 goluri (1,06 pentru Atletico San Luis (F), 1,59 pentru Juarez (F)). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor este 1–1.