Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

MexicMexic · Liga MX (F) - Apertura

Puebla (F) – Tijuana (F)

Puebla (F)
ÎÎÎÎÎ
21:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Tijuana (F)
VÎÎÎV
16.30 X4.75 21.34
1X2.70 X21.05 121.12

Ultimele 5 / 5: Puebla (F) marchează 1.0 și primește 3.2. Tijuana (F) 1.0 / 2.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 14% · Egal 19% · Oaspete 67%

Goluri / meci

1.0 + 1.0

Peste 2.5

1.40 · forma 60% / 60%

GG

Da 1.65 · Nu 2.10

Analiză Puebla (F) – Tijuana (F)

Puebla (F) o primește pe Tijuana (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00 (ora României), în Liga MX (F) - Apertura (Mexic). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Puebla (F) are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 16 goluri primite (1,0 marcate și 3,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Tijuana (F) are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 14 goluri primite (1,0 marcate și 2,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Tijuana (F) stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Puebla (F) a câștigat 0, Tijuana (F) a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 4. Ultima întâlnire, pe 01.02.2026, s-a terminat Tijuana (F) 3–0 Puebla (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 6.30 / 4.75 / 1.34. După ce scoatem marja (aproximativ 11,6% pe piața asta), rămân 14% pentru Puebla (F), 19% pentru egal și 67% pentru Tijuana (F). Favorită e Tijuana (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.40 și sub 2.5 la 2.60, adică 65% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.65 și Nu la 2.10.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,90 – 2,10) și cele deduse din cote (1,00 – 2,35) și ajunge la 1,45 goluri estimate pentru Puebla (F) și 2,22 pentru Tijuana (F), adică 3,67 în total. Cu aceste valori, Puebla (F) câștigă în 25% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Tijuana (F) câștigă în 55%. Peste 2.5 goluri are 71%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 9,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 11 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorPuebla (F)Tijuana (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î0-0-52-0-3
Puncte / meci0,001,20
Goluri marcate (medie)5 (1,0)5 (1,0)
Goluri primite (medie)16 (3,2)14 (2,8)
% Peste 2.560%60%
% GG60%40%
Victorii H2H (4 meciuri)03
Goluri estimate (model)1,452,22
Șanse de victorie (model)25%55%

Goluri estimate

1,45 – 2,22 · total 3,67

1X2 model

25% · 20% · 55%

Peste 2.5 model

71% · cotă corectă 1.41

GG model

68% · cotă corectă 1.47

Distribuția golurilor
3%0
9%1
17%2
21%3
19%4
31%5+

Sub 2.5: 29% · Peste 2.5: 71% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Puebla (F) ↓ / Tijuana (F) →012345
0 2,5 5,7 6,3 4,6 2,6 1,1
1 3,7 8,2 9,1 6,7 3,7 1,7
2 2,7 5,9 6,6 4,9 2,7 1,2
3 1,3 2,9 3,2 2,4 1,3 0,6
4 0,5 1,0 1,2 0,9 0,5 0,2
5 0,1 0,3 0,3 0,2 0,1 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Puebla (F), coloane = goluri Tijuana (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Puebla (F). Puebla (F) primește 3,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Tijuana (F). Tijuana (F) primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,00 goluri, cotele doar 3,35. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Tijuana (F) are 55% în model (cotă corectă 1.82), dar cota 1.34 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 71% în model (cotă corectă 1.41), iar cota 1.40 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 68% în model (cotă corectă 1.47), iar cota 1.65 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–2 (9,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
1.0
3.2
Primite / meci
2.8
0%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
60%
60%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Puebla (F) – Tijuana (F)?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Puebla (F) – Tijuana (F)?

Meciul face parte din Liga MX (F) - Apertura (Mexic). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Puebla (F) – Tijuana (F)?

Cotele 1X2 sunt 6.30 / 4.75 / 1.34. Fără marjă, asta înseamnă 14% pentru Puebla (F), 19% egal și 67% pentru Tijuana (F), cu Tijuana (F) favorită la cota 1.34.

Câte goluri se așteaptă în Puebla (F) – Tijuana (F)?

Modelul nostru estimează 3,67 goluri (1,45 pentru Puebla (F), 2,22 pentru Tijuana (F)). Peste 2.5 goluri are 71%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor este 1–2.

Alte meciuri din Liga MX (F) - Apertura
18.10
04:00
Monterrey (F) – Cruz Azul (F) 1.257.50
04.10
06:10
Necaxa (F) – Cruz Azul (F) 0–2