Vineri16 octombrie
Live 21 Pune pont

ChinaChina · League 2

Wuhan Three Towns B – Taian Tiankuang

Wuhan Three Towns B
EVÎEV
12:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Taian Tiankuang
EVEEE
12.57 X2.92 22.67
1X1.37 X21.39 121.31

Ultimele 5 / 5: Wuhan Three Towns B marchează 1.4 și primește 0.6. Taian Tiankuang 1.2 / 0.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 35% · Egal 31% · Oaspete 34%

Goluri / meci

1.4 + 1.2

Peste 2.5

2.27 · forma 20% / 40%

GG

Da 1.95 · Nu 1.76

Analiză Wuhan Three Towns B – Taian Tiankuang

Wuhan Three Towns B o primește pe Taian Tiankuang sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00 (ora României), în League 2 (China). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Wuhan Three Towns B are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 3 goluri primite (1,4 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Taian Tiankuang are un bilanț de 1-4-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 3 goluri primite (1,2 marcate și 0,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Wuhan Three Towns B a câștigat 0, Taian Tiankuang a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 3. Ultima întâlnire, pe 12.09.2026, s-a terminat Taian Tiankuang 0–0 Wuhan Three Towns B.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.57 / 2.92 / 2.67. După ce scoatem marja (aproximativ 10,6% pe piața asta), rămân 35% pentru Wuhan Three Towns B, 31% pentru egal și 34% pentru Taian Tiankuang. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.27 și sub 2.5 la 1.54, adică 40% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.95 și Nu la 1.76.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 0,90) și cele deduse din cote (1,16 – 1,14) și ajunge la 1,08 goluri estimate pentru Wuhan Three Towns B și 1,02 pentru Taian Tiankuang, adică 2,10 în total. Cu aceste valori, Wuhan Three Towns B câștigă în 37% din cazuri, egalul iese în 30%, iar Taian Tiankuang câștigă în 33%. Peste 2.5 goluri are 35%, GG are 42%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,5%.

Statistici-cheie
IndicatorWuhan Three Towns BTaian Tiankuang
Meciuri analizate55
V-E-Î2-2-11-4-0
Puncte / meci1,601,40
Goluri marcate (medie)7 (1,4)6 (1,2)
Goluri primite (medie)3 (0,6)3 (0,6)
% Peste 2.520%40%
% GG20%40%
Victorii H2H (3 meciuri)01
Goluri estimate (model)1,081,02
Șanse de victorie (model)37%33%

Goluri estimate

1,08 – 1,02 · total 2,10

1X2 model

37% · 30% · 33%

Peste 2.5 model

35% · cotă corectă 2.86

GG model

42% · cotă corectă 2.38

Distribuția golurilor
12%0
26%1
27%2
19%3
10%4
6%5+

Sub 2.5: 65% · Peste 2.5: 35% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Wuhan Three. ↓ / Taian Tiank. →012345
0 12,2 12,5 6,4 2,2 0,6 0,1
1 13,2 13,5 6,9 2,3 0,6 0,1
2 7,1 7,3 3,7 1,3 0,3 0,1
3 2,6 2,6 1,3 0,5 0,1 0,0
4 0,7 0,7 0,4 0,1 0,0 0,0
5 0,1 0,2 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Wuhan Three Towns B, coloane = goluri Taian Tiankuang.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 30% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Wuhan Three Towns B 37%, egal 30%, Taian Tiankuang 33%. Sub 2.5 goluri are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.54 e în linie cu ea. Nu marchează ambele (NG) are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 1.76 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,5%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
1.2
0.6
Primite / meci
0.6
40%
Victorii
20%
20%
Peste 2.5
40%
20%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Wuhan Three Towns B – Taian Tiankuang?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Wuhan Three Towns B – Taian Tiankuang?

Meciul face parte din League 2 (China). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Wuhan Three Towns B – Taian Tiankuang?

Cotele 1X2 sunt 2.57 / 2.92 / 2.67. Fără marjă, asta înseamnă 35% pentru Wuhan Three Towns B, 31% egal și 34% pentru Taian Tiankuang, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Wuhan Three Towns B – Taian Tiankuang?

Modelul nostru estimează 2,10 goluri (1,08 pentru Wuhan Three Towns B, 1,02 pentru Taian Tiankuang). Peste 2.5 goluri are 35%, GG are 42%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din League 2