Vineri16 octombrie
Live 21 Pune pont

ChinaChina · League 2

Lanzhou Longyuan – Guangzhou Dandelion Alpha FC

Lanzhou Longyuan
ÎÎVVÎ
10:00 Sâmbătă, 17 octombrie
12.05 X2.95 23.55
1X1.21 X21.61 121.30

Ultimele 5 / 5: Lanzhou Longyuan marchează 1.2 și primește 1.6. Guangzhou Dandelion Alpha FC 1.0 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 44% · Egal 31% · Oaspete 25%

Goluri / meci

1.2 + 1.0

Peste 2.5

2.37 · forma 60% / 40%

GG

Da 2.07 · Nu 1.67

Analiză Lanzhou Longyuan – Guangzhou Dandelion Alpha FC

Lanzhou Longyuan o primește pe Guangzhou Dandelion Alpha FC sâmbătă, 17 octombrie, ora 10:00 (ora României), în League 2 (China). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Lanzhou Longyuan are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 8 goluri primite (1,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Guangzhou Dandelion Alpha FC are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 5 goluri primite (1,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Lanzhou Longyuan a câștigat 2, Guangzhou Dandelion Alpha FC a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 3. Ultima întâlnire, pe 13.09.2026, s-a terminat Guangzhou Dandelion Alpha FC 1–2 Lanzhou Longyuan.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.05 / 2.95 / 3.55. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 44% pentru Lanzhou Longyuan, 31% pentru egal și 25% pentru Guangzhou Dandelion Alpha FC. Favorită e Lanzhou Longyuan. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.37 și sub 2.5 la 1.49, adică 39% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.07 și Nu la 1.67.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 1,30) și cele deduse din cote (1,30 – 0,93) și ajunge la 1,20 goluri estimate pentru Lanzhou Longyuan și 1,11 pentru Guangzhou Dandelion Alpha FC, adică 2,31 în total. Cu aceste valori, Lanzhou Longyuan câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 28%, iar Guangzhou Dandelion Alpha FC câștigă în 34%. Peste 2.5 goluri are 41%, GG are 47%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,2%.

Statistici-cheie
IndicatorLanzhou LongyuanGuangzhou Dandelion Alpha FC
Meciuri analizate55
V-E-Î2-0-31-2-2
Puncte / meci1,201,00
Goluri marcate (medie)6 (1,2)5 (1,0)
Goluri primite (medie)8 (1,6)5 (1,0)
% Peste 2.560%40%
% GG60%60%
Victorii H2H (3 meciuri)20
Goluri estimate (model)1,201,11
Șanse de victorie (model)38%34%

Goluri estimate

1,20 – 1,11 · total 2,31

1X2 model

38% · 28% · 34%

Peste 2.5 model

41% · cotă corectă 2.44

GG model

47% · cotă corectă 2.13

Distribuția golurilor
10%0
23%1
26%2
20%3
12%4
9%5+

Sub 2.5: 59% · Peste 2.5: 41% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Lanzhou Lon. ↓ / Guangzhou D. →012345
0 9,9 11,0 6,1 2,3 0,6 0,1
1 11,9 13,2 7,3 2,7 0,8 0,2
2 7,1 7,9 4,4 1,6 0,5 0,1
3 2,9 3,2 1,8 0,7 0,2 0,0
4 0,9 1,0 0,5 0,2 0,1 0,0
5 0,2 0,2 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Lanzhou Longyuan, coloane = goluri Guangzhou Dandelion Alpha FC.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Lanzhou Longyuan. Lanzhou Longyuan primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 28% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Lanzhou Longyuan 38%, egal 28%, Guangzhou Dandelion Alpha FC 34%. Sub 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.49 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
1.0
1.6
Primite / meci
1.0
40%
Victorii
20%
60%
Peste 2.5
40%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Lanzhou Longyuan – Guangzhou Dandelion Alpha FC?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 10:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Lanzhou Longyuan – Guangzhou Dandelion Alpha FC?

Meciul face parte din League 2 (China). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Lanzhou Longyuan – Guangzhou Dandelion Alpha FC?

Cotele 1X2 sunt 2.05 / 2.95 / 3.55. Fără marjă, asta înseamnă 44% pentru Lanzhou Longyuan, 31% egal și 25% pentru Guangzhou Dandelion Alpha FC, cu Lanzhou Longyuan favorită la cota 2.05.

Câte goluri se așteaptă în Lanzhou Longyuan – Guangzhou Dandelion Alpha FC?

Modelul nostru estimează 2,31 goluri (1,20 pentru Lanzhou Longyuan, 1,11 pentru Guangzhou Dandelion Alpha FC). Peste 2.5 goluri are 41%, GG are 47%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din League 2