Algeria
RC Kouba U20 – JS El Biar U20
Ultimele 5 / 5: RC Kouba U20 marchează 1.6 și primește 1.6. JS El Biar U20 1.6 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 45% · Egal 26% · Oaspete 29%
Goluri / meci
1.6 + 1.6
Peste 2.5
1.60 · forma 60% / 60%
GG
Da 1.53 · Nu 2.27
Analiză RC Kouba U20 – JS El Biar U20
RC Kouba U20 – JS El Biar U20 se joacă acum, în Algeria, cu start vineri, 16 octombrie, ora 12:00. Mai jos e analiza de dinainte de meci: forma recentă, întâlnirile directe, ce spun cotele și un model Poisson care estimează golurile și scorurile probabile.
RC Kouba U20 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 8 goluri primite (1,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. JS El Biar U20 are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 6 goluri primite (1,6 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 1 întâlniri directe din baza noastră, RC Kouba U20 a câștigat 0, JS El Biar U20 a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 1 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 1. Ultima întâlnire, pe 23.01.2026, s-a terminat JS El Biar U20 2–2 RC Kouba U20.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.97 / 3.45 / 3.10. După ce scoatem marja (aproximativ 12,0% pe piața asta), rămân 45% pentru RC Kouba U20, 26% pentru egal și 29% pentru JS El Biar U20. Favorită e RC Kouba U20. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.60 și sub 2.5 la 2.12, adică 57% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.53 și Nu la 2.27.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,60) și cele deduse din cote (1,67 – 1,30) și ajunge la 1,54 goluri estimate pentru RC Kouba U20 și 1,45 pentru JS El Biar U20, adică 2,99 în total. Cu aceste valori, RC Kouba U20 câștigă în 40% din cazuri, egalul iese în 24%, iar JS El Biar U20 câștigă în 36%. Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,2%.
| Indicator | RC Kouba U20 | JS El Biar U20 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 80% | 60% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,54 | 1,45 |
| Șanse de victorie (model) | 40% | 36% |
Goluri estimate
1,54 – 1,45 · total 2,99
1X2 model
40% · 24% · 36%
Peste 2.5 model
57% · cotă corectă 1.75
GG model
60% · cotă corectă 1.67
Sub 2.5: 43% · Peste 2.5: 57% · total goluri în 90 de minute
| RC Kouba U20 ↓ / JS El Biar . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,0 | 7,3 | 5,3 | 2,6 | 0,9 | 0,3 |
| 1 | 7,7 | 11,2 | 8,1 | 3,9 | 1,4 | 0,4 |
| 2 | 6,0 | 8,6 | 6,3 | 3,0 | 1,1 | 0,3 |
| 3 | 3,1 | 4,4 | 3,2 | 1,6 | 0,6 | 0,2 |
| 4 | 1,2 | 1,7 | 1,2 | 0,6 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,4 | 0,5 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri RC Kouba U20, coloane = goluri JS El Biar U20.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: RC Kouba U20. RC Kouba U20 primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 12,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: RC Kouba U20 40%, egal 24%, JS El Biar U20 36%. Peste 2.5 goluri are 57% în model (cotă corectă 1.75), dar cota 1.60 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 60% în model (cotă corectă 1.67), dar cota 1.53 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Ponturi pe meci
0Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 23.01.26 | JS El Biar U20 – RC Kouba U20 | — | 2–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe RC Kouba U20 – JS El Biar U20?
Meciul începe vineri, 16 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă RC Kouba U20 – JS El Biar U20?
Meciul face parte din Algeria. Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.
Ce spun cotele despre RC Kouba U20 – JS El Biar U20?
Cotele 1X2 sunt 1.97 / 3.45 / 3.10. Fără marjă, asta înseamnă 45% pentru RC Kouba U20, 26% egal și 29% pentru JS El Biar U20, cu RC Kouba U20 favorită la cota 1.97.
Câte goluri se așteaptă în RC Kouba U20 – JS El Biar U20?
Modelul nostru estimează 2,99 goluri (1,54 pentru RC Kouba U20, 1,45 pentru JS El Biar U20). Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor este 1–1.