Vineri16 octombrie
Live 18 Pune pont

ChinaChina · League 2

Ganzhou Ruishi FC – Beijing Institute Technology

Ganzhou Ruishi FC
EÎVÎÎ
14:00 Sâmbătă, 17 octombrie
12.27 X3.15 22.85
1X1.32 X21.50 121.26

Ultimele 5 / 5: Ganzhou Ruishi FC marchează 0.6 și primește 2.0. Beijing Institute Technology 1.6 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 40% · Egal 29% · Oaspete 32%

Goluri / meci

0.6 + 1.6

Peste 2.5

2.05 · forma 60% / 40%

GG

Da 1.85 · Nu 1.85

Analiză Ganzhou Ruishi FC – Beijing Institute Technology

Ganzhou Ruishi FC o primește pe Beijing Institute Technology sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în League 2 (China). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Ganzhou Ruishi FC are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 10 goluri primite (0,6 marcate și 2,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Beijing Institute Technology are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 7 goluri primite (1,6 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Beijing Institute Technology stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Ganzhou Ruishi FC a câștigat 2, Beijing Institute Technology a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 5. Ultima întâlnire, pe 12.09.2026, s-a terminat Beijing Institute Technology 1–0 Ganzhou Ruishi FC.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.27 / 3.15 / 2.85. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 40% pentru Ganzhou Ruishi FC, 29% pentru egal și 32% pentru Beijing Institute Technology. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.05 și sub 2.5 la 1.67, adică 45% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.85 și Nu la 1.85.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 1,80) și cele deduse din cote (1,32 – 1,15) și ajunge la 1,16 goluri estimate pentru Ganzhou Ruishi FC și 1,48 pentru Beijing Institute Technology, adică 2,64 în total. Cu aceste valori, Ganzhou Ruishi FC câștigă în 30% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Beijing Institute Technology câștigă în 44%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorGanzhou Ruishi FCBeijing Institute Technology
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-33-1-1
Puncte / meci0,802,00
Goluri marcate (medie)3 (0,6)8 (1,6)
Goluri primite (medie)10 (2,0)7 (1,4)
% Peste 2.560%40%
% GG40%40%
Victorii H2H (5 meciuri)22
Goluri estimate (model)1,161,48
Șanse de victorie (model)30%44%

Goluri estimate

1,16 – 1,48 · total 2,64

1X2 model

30% · 26% · 44%

Peste 2.5 model

49% · cotă corectă 2.04

GG model

53% · cotă corectă 1.89

Distribuția golurilor
7%0
19%1
25%2
22%3
14%4
13%5+

Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Ganzhou Rui. ↓ / Beijing Ins. →012345
0 7,1 10,6 7,8 3,9 1,4 0,4
1 8,3 12,3 9,1 4,5 1,7 0,5
2 4,8 7,1 5,3 2,6 1,0 0,3
3 1,9 2,7 2,0 1,0 0,4 0,1
4 0,5 0,8 0,6 0,3 0,1 0,0
5 0,1 0,2 0,1 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Ganzhou Ruishi FC, coloane = goluri Beijing Institute Technology.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Ganzhou Ruishi FC. Ganzhou Ruishi FC primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.50 e peste ea, deci are valoare. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), iar cota 1.32 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.6
Goluri / meci
1.6
2.0
Primite / meci
1.4
20%
Victorii
60%
60%
Peste 2.5
40%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Ganzhou Ruishi FC – Beijing Institute Technology?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Ganzhou Ruishi FC – Beijing Institute Technology?

Meciul face parte din League 2 (China). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Ganzhou Ruishi FC – Beijing Institute Technology?

Cotele 1X2 sunt 2.27 / 3.15 / 2.85. Fără marjă, asta înseamnă 40% pentru Ganzhou Ruishi FC, 29% egal și 32% pentru Beijing Institute Technology, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Ganzhou Ruishi FC – Beijing Institute Technology?

Modelul nostru estimează 2,64 goluri (1,16 pentru Ganzhou Ruishi FC, 1,48 pentru Beijing Institute Technology). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 53%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din League 2