Algeria
MO Constantine U20 – NRB Teleghma U20
Ultimele 5 / 5: MO Constantine U20 marchează 2.0 și primește 1.4. NRB Teleghma U20 1.6 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 62% · Egal 22% · Oaspete 16%
Goluri / meci
2.0 + 1.6
Peste 2.5
1.47 · forma 60% / 80%
GG
Da 1.62 · Nu 2.10
Analiză MO Constantine U20 – NRB Teleghma U20
MO Constantine U20 – NRB Teleghma U20 se joacă acum, în Algeria, cu start vineri, 16 octombrie, ora 11:30. Mai jos e analiza de dinainte de meci: forma recentă, întâlnirile directe, ce spun cotele și un model Poisson care estimează golurile și scorurile probabile.
MO Constantine U20 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 7 goluri primite (2,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. NRB Teleghma U20 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 10 goluri primite (1,6 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, MO Constantine U20 a câștigat 0, NRB Teleghma U20 a câștigat 0, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 17.04.2026, s-a terminat MO Constantine U20 2–2 NRB Teleghma U20.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.45 / 4.05 / 5.50. După ce scoatem marja (aproximativ 11,8% pe piața asta), rămân 62% pentru MO Constantine U20, 22% pentru egal și 16% pentru NRB Teleghma U20. Favorită e MO Constantine U20. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.47 și sub 2.5 la 2.35, adică 62% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.62 și Nu la 2.10.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,00 – 1,50) și cele deduse din cote (2,14 – 1,03) și ajunge la 2,07 goluri estimate pentru MO Constantine U20 și 1,27 pentru NRB Teleghma U20, adică 3,34 în total. Cu aceste valori, MO Constantine U20 câștigă în 56% din cazuri, egalul iese în 21%, iar NRB Teleghma U20 câștigă în 23%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,6%.
| Indicator | MO Constantine U20 | NRB Teleghma U20 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 8 (1,6) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 80% |
| % GG | 60% | 60% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 2,07 | 1,27 |
| Șanse de victorie (model) | 56% | 23% |
Goluri estimate
2,07 – 1,27 · total 3,34
1X2 model
56% · 21% · 23%
Peste 2.5 model
64% · cotă corectă 1.56
GG model
63% · cotă corectă 1.59
Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute
| MO Constant. ↓ / NRB Teleghm. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,5 | 4,5 | 2,9 | 1,2 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 7,3 | 9,3 | 5,9 | 2,5 | 0,8 | 0,2 |
| 2 | 7,6 | 9,6 | 6,1 | 2,6 | 0,8 | 0,2 |
| 3 | 5,2 | 6,7 | 4,2 | 1,8 | 0,6 | 0,1 |
| 4 | 2,7 | 3,4 | 2,2 | 0,9 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 1,1 | 1,4 | 0,9 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri MO Constantine U20, coloane = goluri NRB Teleghma U20.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: NRB Teleghma U20. NRB Teleghma U20 primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie MO Constantine U20 are 56% în model (cotă corectă 1.79), dar cota 1.45 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56), dar cota 1.47 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.62 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,6%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Ponturi pe meci
0Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 17.04.26 | MO Constantine U20 – NRB Teleghma U20 | 1–0 | 2–2 |
| 21.11.25 | NRB Teleghma U20 – MO Constantine U20 | — | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe MO Constantine U20 – NRB Teleghma U20?
Meciul începe vineri, 16 octombrie, ora 11:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă MO Constantine U20 – NRB Teleghma U20?
Meciul face parte din Algeria. Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.
Ce spun cotele despre MO Constantine U20 – NRB Teleghma U20?
Cotele 1X2 sunt 1.45 / 4.05 / 5.50. Fără marjă, asta înseamnă 62% pentru MO Constantine U20, 22% egal și 16% pentru NRB Teleghma U20, cu MO Constantine U20 favorită la cota 1.45.
Câte goluri se așteaptă în MO Constantine U20 – NRB Teleghma U20?
Modelul nostru estimează 3,34 goluri (2,07 pentru MO Constantine U20, 1,27 pentru NRB Teleghma U20). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor este 2–1.