Vineri16 octombrie
Live 21 Pune pont

ChinaChina · League 2

Shanxi Chongde Ronghai – Shenzhen 2028 FC

10:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Shenzhen 2028 FC
ÎÎEVÎ
12.20 X3.10 23.00
1X1.31 X21.51 121.27

Ultimele 5 / 5: Shanxi Chongde Ronghai marchează 0.6 și primește 0.4. Shenzhen 2028 FC 0.4 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 41% · Egal 29% · Oaspete 30%

Goluri / meci

0.6 + 0.4

Peste 2.5

2.00 · forma 20% / 20%

GG

Da 1.78 · Nu 1.92

Analiză Shanxi Chongde Ronghai – Shenzhen 2028 FC

Shanxi Chongde Ronghai o primește pe Shenzhen 2028 FC sâmbătă, 17 octombrie, ora 10:00 (ora României), în League 2 (China). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Shanxi Chongde Ronghai are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 2 goluri primite (0,6 marcate și 0,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Shenzhen 2028 FC are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 5 goluri primite (0,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Shanxi Chongde Ronghai stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În ultimele 1 întâlniri directe din baza noastră, Shanxi Chongde Ronghai a câștigat 0, Shenzhen 2028 FC a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 1 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 1. Ultima întâlnire, pe 13.09.2026, s-a terminat Shenzhen 2028 FC 1–0 Shanxi Chongde Ronghai.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.20 / 3.10 / 3.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 41% pentru Shanxi Chongde Ronghai, 29% pentru egal și 30% pentru Shenzhen 2028 FC. Favorită e Shanxi Chongde Ronghai. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.00 și sub 2.5 la 1.72, adică 46% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.78 și Nu la 1.92.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,80 – 0,40) și cele deduse din cote (1,38 – 1,15) și ajunge la 1,09 goluri estimate pentru Shanxi Chongde Ronghai și 0,77 pentru Shenzhen 2028 FC, adică 1,86 în total. Cu aceste valori, Shanxi Chongde Ronghai câștigă în 43% din cazuri, egalul iese în 32%, iar Shenzhen 2028 FC câștigă în 25%. Peste 2.5 goluri are 29%, GG are 36%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 17,0%.

Statistici-cheie
IndicatorShanxi Chongde RonghaiShenzhen 2028 FC
Meciuri analizate55
V-E-Î2-2-11-1-3
Puncte / meci1,600,80
Goluri marcate (medie)3 (0,6)2 (0,4)
Goluri primite (medie)2 (0,4)5 (1,0)
% Peste 2.520%20%
% GG20%20%
Victorii H2H (1 meciuri)01
Goluri estimate (model)1,090,77
Șanse de victorie (model)43%25%

Goluri estimate

1,09 – 0,77 · total 1,86

1X2 model

43% · 32% · 25%

Peste 2.5 model

29% · cotă corectă 3.45

GG model

36% · cotă corectă 2.78

Distribuția golurilor
15%0
29%1
27%2
17%3
8%4
4%5+

Sub 2.5: 71% · Peste 2.5: 29% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Shanxi Chon. ↓ / Shenzhen 20. →012345
0 15,6 12,0 4,6 1,2 0,2 0,0
1 17,0 13,1 5,0 1,3 0,2 0,0
2 9,2 7,1 2,7 0,7 0,1 0,0
3 3,4 2,6 1,0 0,3 0,0 0,0
4 0,9 0,7 0,3 0,1 0,0 0,0
5 0,2 0,2 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Shanxi Chongde Ronghai, coloane = goluri Shenzhen 2028 FC.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Atac anemic: Shenzhen 2028 FC. Shenzhen 2028 FC a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 1,20 goluri, cotele doar 2,52. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 32% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 75% în model (cotă corectă 1.33), iar cota 1.31 e în linie cu ea. Sub 2.5 goluri are 71% în model (cotă corectă 1.41), iar cota 1.72 e peste ea, deci are valoare. Nu marchează ambele (NG) are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.92 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–0 (17,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.6
Goluri / meci
0.4
0.4
Primite / meci
1.0
40%
Victorii
20%
20%
Peste 2.5
20%
20%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Shanxi Chongde Ronghai – Shenzhen 2028 FC?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 10:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Shanxi Chongde Ronghai – Shenzhen 2028 FC?

Meciul face parte din League 2 (China). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Shanxi Chongde Ronghai – Shenzhen 2028 FC?

Cotele 1X2 sunt 2.20 / 3.10 / 3.00. Fără marjă, asta înseamnă 41% pentru Shanxi Chongde Ronghai, 29% egal și 30% pentru Shenzhen 2028 FC, cu Shanxi Chongde Ronghai favorită la cota 2.20.

Câte goluri se așteaptă în Shanxi Chongde Ronghai – Shenzhen 2028 FC?

Modelul nostru estimează 1,86 goluri (1,09 pentru Shanxi Chongde Ronghai, 0,77 pentru Shenzhen 2028 FC). Peste 2.5 goluri are 29%, GG are 36%, iar cel mai probabil scor este 1–0.

Alte meciuri din League 2