Vineri16 octombrie
Live 21 Pune pont

ChinaChina · League 2

Shanghai Segenda – Guangdong Mingtu

Shanghai Segenda
ÎEEÎE
10:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Guangdong Mingtu
VEEVÎ
12.70 X3.00 22.47
1X1.42 X21.36 121.29

Ultimele 5 / 5: Shanghai Segenda marchează 0.8 și primește 1.4. Guangdong Mingtu 0.8 / 0.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 33% · Egal 30% · Oaspete 37%

Goluri / meci

0.8 + 0.8

Peste 2.5

2.05 · forma 40% / 20%

GG

Da 1.80 · Nu 1.90

Analiză Shanghai Segenda – Guangdong Mingtu

Shanghai Segenda o primește pe Guangdong Mingtu sâmbătă, 17 octombrie, ora 10:30 (ora României), în League 2 (China). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Shanghai Segenda are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 7 goluri primite (0,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Guangdong Mingtu are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 3 goluri primite (0,8 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Guangdong Mingtu stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Shanghai Segenda a câștigat 1, Guangdong Mingtu a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 12.09.2026, s-a terminat Guangdong Mingtu 1–0 Shanghai Segenda.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.70 / 3.00 / 2.47. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 33% pentru Shanghai Segenda, 30% pentru egal și 37% pentru Guangdong Mingtu. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.05 și sub 2.5 la 1.68, adică 45% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.80 și Nu la 1.90.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,70 – 1,10) și cele deduse din cote (1,21 – 1,27) și ajunge la 0,95 goluri estimate pentru Shanghai Segenda și 1,19 pentru Guangdong Mingtu, adică 2,14 în total. Cu aceste valori, Shanghai Segenda câștigă în 29% din cazuri, egalul iese în 29%, iar Guangdong Mingtu câștigă în 42%. Peste 2.5 goluri are 36%, GG are 43%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 14,0%.

Statistici-cheie
IndicatorShanghai SegendaGuangdong Mingtu
Meciuri analizate55
V-E-Î0-3-22-2-1
Puncte / meci0,601,60
Goluri marcate (medie)4 (0,8)4 (0,8)
Goluri primite (medie)7 (1,4)3 (0,6)
% Peste 2.540%20%
% GG60%40%
Victorii H2H (2 meciuri)11
Goluri estimate (model)0,951,19
Șanse de victorie (model)29%42%

Goluri estimate

0,95 – 1,19 · total 2,14

1X2 model

29% · 29% · 42%

Peste 2.5 model

36% · cotă corectă 2.78

GG model

43% · cotă corectă 2.33

Distribuția golurilor
12%0
25%1
27%2
19%3
10%4
7%5+

Sub 2.5: 64% · Peste 2.5: 36% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Shanghai Se. ↓ / Guangdong M. →012345
0 11,8 14,0 8,3 3,3 1,0 0,2
1 11,2 13,3 7,9 3,1 0,9 0,2
2 5,3 6,3 3,8 1,5 0,4 0,1
3 1,7 2,0 1,2 0,5 0,1 0,0
4 0,4 0,5 0,3 0,1 0,0 0,0
5 0,1 0,1 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Shanghai Segenda, coloane = goluri Guangdong Mingtu.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 1,80 goluri, cotele doar 2,48. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 29% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 71% în model (cotă corectă 1.41), iar cota 1.36 e în linie cu ea. Sub 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.68 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 0–1 (14,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.8
Goluri / meci
0.8
1.4
Primite / meci
0.6
0%
Victorii
40%
40%
Peste 2.5
20%
60%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Shanghai Segenda – Guangdong Mingtu?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 10:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Shanghai Segenda – Guangdong Mingtu?

Meciul face parte din League 2 (China). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Shanghai Segenda – Guangdong Mingtu?

Cotele 1X2 sunt 2.70 / 3.00 / 2.47. Fără marjă, asta înseamnă 33% pentru Shanghai Segenda, 30% egal și 37% pentru Guangdong Mingtu, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Shanghai Segenda – Guangdong Mingtu?

Modelul nostru estimează 2,14 goluri (0,95 pentru Shanghai Segenda, 1,19 pentru Guangdong Mingtu). Peste 2.5 goluri are 36%, GG are 43%, iar cel mai probabil scor este 0–1.

Alte meciuri din League 2