Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

IrlandaIrlanda · National League (F)

Waterford FC (F) – Treaty United (F)

Waterford FC (F)
ÎVÎÎV
17:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Treaty United (F)
EVÎEV
15.90 X4.30 21.40
1X2.42 X21.07 121.15

Ultimele 5 / 5: Waterford FC (F) marchează 1.2 și primește 2.2. Treaty United (F) 0.8 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 15% · Egal 21% · Oaspete 64%

Goluri / meci

1.2 + 0.8

Peste 2.5

— · forma 100% / 20%

GG

—

Analiză Waterford FC (F) – Treaty United (F)

Waterford FC (F) o primește pe Treaty United (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în National League (F) (Irlanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Waterford FC (F) are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 11 goluri primite (1,2 marcate și 2,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Treaty United (F) are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 5 goluri primite (0,8 marcate și 1,0 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Waterford FC (F) a câștigat 1, Treaty United (F) a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 21.03.2026, s-a terminat Treaty United (F) 3–0 Waterford FC (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 5.90 / 4.30 / 1.40. După ce scoatem marja (aproximativ 11,6% pe piața asta), rămân 15% pentru Waterford FC (F), 21% pentru egal și 64% pentru Treaty United (F). Favorită e Treaty United (F).

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,10 goluri estimate pentru Waterford FC (F) și 1,50 pentru Treaty United (F), adică 2,60 în total. Cu aceste valori, Waterford FC (F) câștigă în 28% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Treaty United (F) câștigă în 46%. Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 13 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorWaterford FC (F)Treaty United (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î2-0-32-2-1
Puncte / meci1,201,60
Goluri marcate (medie)6 (1,2)4 (0,8)
Goluri primite (medie)11 (2,2)5 (1,0)
% Peste 2.5100%20%
% GG80%40%
Victorii H2H (3 meciuri)12
Goluri estimate (model)1,101,50
Șanse de victorie (model)28%46%

Goluri estimate

1,10 – 1,50 · total 2,60

1X2 model

28% · 26% · 46%

Peste 2.5 model

48% · cotă corectă 2.08

GG model

52% · cotă corectă 1.92

Distribuția golurilor
8%0
19%1
25%2
22%3
14%4
12%5+

Sub 2.5: 52% · Peste 2.5: 48% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Waterford F. ↓ / Treaty Unit. →012345
0 7,4 11,1 8,4 4,2 1,6 0,5
1 8,2 12,3 9,2 4,6 1,7 0,5
2 4,5 6,7 5,1 2,5 0,9 0,3
3 1,6 2,5 1,9 0,9 0,3 0,1
4 0,5 0,7 0,5 0,3 0,1 0,0
5 0,1 0,1 0,1 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Waterford FC (F), coloane = goluri Treaty United (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Waterford FC (F). Waterford FC (F) primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.07 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37). Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.2
Goluri / meci
0.8
2.2
Primite / meci
1.0
40%
Victorii
40%
100%
Peste 2.5
20%
80%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Waterford FC (F) – Treaty United (F)?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Waterford FC (F) – Treaty United (F)?

Meciul face parte din National League (F) (Irlanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Waterford FC (F) – Treaty United (F)?

Cotele 1X2 sunt 5.90 / 4.30 / 1.40. Fără marjă, asta înseamnă 15% pentru Waterford FC (F), 21% egal și 64% pentru Treaty United (F), cu Treaty United (F) favorită la cota 1.40.

Câte goluri se așteaptă în Waterford FC (F) – Treaty United (F)?

Modelul nostru estimează 2,60 goluri (1,10 pentru Waterford FC (F), 1,50 pentru Treaty United (F)). Peste 2.5 goluri are 48%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din National League (F)
17.10
17:00
Cork City (F) – Bohemians (F) 7.101.30