Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

IrlandaIrlanda · National League (F)

Peamount United (F) – Galway United (F)

Peamount United (F)
ÎÎEÎV
19:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Galway United (F)
EÎÎVE
13.65 X3.40 21.85
1X1.75 X21.20 121.23

Ultimele 5 / 5: Peamount United (F) marchează 0.8 și primește 0.8. Galway United (F) 0.2 / 0.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 25% · Egal 27% · Oaspete 49%

Goluri / meci

0.8 + 0.2

Peste 2.5

— · forma 40% / 20%

GG

—

Analiză Peamount United (F) – Galway United (F)

Peamount United (F) o primește pe Galway United (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:00 (ora României), în National League (F) (Irlanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Peamount United (F) are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 4 goluri primite (0,8 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Galway United (F) are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 4 goluri primite (0,2 marcate și 0,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Peamount United (F) a câștigat 0, Galway United (F) a câștigat 1, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 4. Ultima întâlnire, pe 27.06.2026, s-a terminat Galway United (F) 1–1 Peamount United (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.65 / 3.40 / 1.85. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 25% pentru Peamount United (F), 27% pentru egal și 49% pentru Galway United (F). Favorită e Galway United (F).

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,80 goluri estimate pentru Peamount United (F) și 0,50 pentru Galway United (F), adică 1,30 în total. Cu aceste valori, Peamount United (F) câștigă în 40% din cazuri, egalul iese în 39%, iar Galway United (F) câștigă în 21%. Peste 2.5 goluri are 14%, GG are 22%, iar cel mai probabil scor exact este 0–0, cu 27,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 15 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorPeamount United (F)Galway United (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-31-2-2
Puncte / meci0,801,00
Goluri marcate (medie)4 (0,8)1 (0,2)
Goluri primite (medie)4 (0,8)4 (0,8)
% Peste 2.540%20%
% GG20%0%
Victorii H2H (4 meciuri)01
Goluri estimate (model)0,800,50
Șanse de victorie (model)40%21%

Goluri estimate

0,80 – 0,50 · total 1,30

1X2 model

40% · 39% · 21%

Peste 2.5 model

14% · cotă corectă 7.14

GG model

22% · cotă corectă 4.55

Distribuția golurilor
27%0
36%1
23%2
10%3
3%4
1%5+

Sub 2.5: 86% · Peste 2.5: 14% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Peamount Un. ↓ / Galway Unit. →012345
0 27,3 13,6 3,4 0,6 0,1 0,0
1 21,8 10,9 2,7 0,5 0,1 0,0
2 8,7 4,4 1,1 0,2 0,0 0,0
3 2,3 1,2 0,3 0,0 0,0 0,0
4 0,5 0,2 0,1 0,0 0,0 0,0
5 0,1 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Peamount United (F), coloane = goluri Galway United (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Atac anemic: Galway United (F). Galway United (F) a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Favorit fără formă. Galway United (F) e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 39% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 79% în model (cotă corectă 1.27), iar cota 1.75 e peste ea, deci are valoare. Sub 2.5 goluri are 86% în model (cotă corectă 1.16). Nu marchează ambele (NG) are 78% în model (cotă corectă 1.28). Scorul cel mai probabil: 0–0 (27,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.8
Goluri / meci
0.2
0.8
Primite / meci
0.8
20%
Victorii
20%
40%
Peste 2.5
20%
20%
GG
0%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Peamount United (F) – Galway United (F)?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 19:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Peamount United (F) – Galway United (F)?

Meciul face parte din National League (F) (Irlanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Peamount United (F) – Galway United (F)?

Cotele 1X2 sunt 3.65 / 3.40 / 1.85. Fără marjă, asta înseamnă 25% pentru Peamount United (F), 27% egal și 49% pentru Galway United (F), cu Galway United (F) favorită la cota 1.85.

Câte goluri se așteaptă în Peamount United (F) – Galway United (F)?

Modelul nostru estimează 1,30 goluri (0,80 pentru Peamount United (F), 0,50 pentru Galway United (F)). Peste 2.5 goluri are 14%, GG are 22%, iar cel mai probabil scor este 0–0.

Alte meciuri din National League (F)
17.10
17:00
Cork City (F) – Bohemians (F) 7.101.30