Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

IrlandaIrlanda · National League (F)

Shamrock Rovers (F) – Sligo Rovers (F)

Shamrock Rovers (F)
VVÎÎÎ
17:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Sligo Rovers (F)
EEVVÎ
11.70 X3.80 23.90
1X1.21 X21.80 121.20

Ultimele 5 / 5: Shamrock Rovers (F) marchează 1.8 și primește 1.6. Sligo Rovers (F) 1.6 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 53% · Egal 24% · Oaspete 23%

Goluri / meci

1.8 + 1.6

Peste 2.5

— · forma 60% / 60%

GG

—

Analiză Shamrock Rovers (F) – Sligo Rovers (F)

Shamrock Rovers (F) o primește pe Sligo Rovers (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în National League (F) (Irlanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Shamrock Rovers (F) are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 8 goluri primite (1,8 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Sligo Rovers (F) are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 5 goluri primite (1,6 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, Shamrock Rovers (F) a câștigat 4, Sligo Rovers (F) a câștigat 0, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 6. Ultima întâlnire, pe 09.05.2026, s-a terminat Shamrock Rovers (F) 3–1 Sligo Rovers (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.70 / 3.80 / 3.90. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 53% pentru Shamrock Rovers (F), 24% pentru egal și 23% pentru Sligo Rovers (F). Favorită e Shamrock Rovers (F).

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,40 goluri estimate pentru Shamrock Rovers (F) și 1,60 pentru Sligo Rovers (F), adică 3,00 în total. Cu aceste valori, Shamrock Rovers (F) câștigă în 34% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Sligo Rovers (F) câștigă în 42%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 19 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorShamrock Rovers (F)Sligo Rovers (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î2-0-32-2-1
Puncte / meci1,201,60
Goluri marcate (medie)9 (1,8)8 (1,6)
Goluri primite (medie)8 (1,6)5 (1,0)
% Peste 2.560%60%
% GG60%60%
Victorii H2H (6 meciuri)40
Goluri estimate (model)1,401,60
Șanse de victorie (model)34%42%

Goluri estimate

1,40 – 1,60 · total 3,00

1X2 model

34% · 24% · 42%

Peste 2.5 model

58% · cotă corectă 1.72

GG model

60% · cotă corectă 1.67

Distribuția golurilor
5%0
15%1
22%2
22%3
17%4
19%5+

Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Shamrock Ro. ↓ / Sligo Rover. →012345
0 5,0 8,0 6,4 3,4 1,4 0,4
1 7,0 11,2 8,9 4,8 1,9 0,6
2 4,9 7,8 6,2 3,3 1,3 0,4
3 2,3 3,6 2,9 1,6 0,6 0,2
4 0,8 1,3 1,0 0,5 0,2 0,1
5 0,2 0,4 0,3 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Shamrock Rovers (F), coloane = goluri Sligo Rovers (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Shamrock Rovers (F). Shamrock Rovers (F) primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Shamrock Rovers (F) 34%, egal 24%, Sligo Rovers (F) 42%. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72). Ambele marchează (GG) are 60% în model (cotă corectă 1.67). Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.8
Goluri / meci
1.6
1.6
Primite / meci
1.0
40%
Victorii
40%
60%
Peste 2.5
60%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Shamrock Rovers (F) – Sligo Rovers (F)?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Shamrock Rovers (F) – Sligo Rovers (F)?

Meciul face parte din National League (F) (Irlanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Shamrock Rovers (F) – Sligo Rovers (F)?

Cotele 1X2 sunt 1.70 / 3.80 / 3.90. Fără marjă, asta înseamnă 53% pentru Shamrock Rovers (F), 24% egal și 23% pentru Sligo Rovers (F), cu Shamrock Rovers (F) favorită la cota 1.70.

Câte goluri se așteaptă în Shamrock Rovers (F) – Sligo Rovers (F)?

Modelul nostru estimează 3,00 goluri (1,40 pentru Shamrock Rovers (F), 1,60 pentru Sligo Rovers (F)). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 60%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din National League (F)
17.10
17:00
Cork City (F) – Bohemians (F) 7.101.30