Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

IrlandaIrlanda · National League (F)

Shelbourne (F) – Athlone Town (F)

Shelbourne (F)
VVÎÎV
21:35 Sâmbătă, 17 octombrie
Athlone Town (F)
EÎVVV
12.92 X3.50 22.07
1X1.60 X21.30 121.21

Ultimele 5 / 5: Shelbourne (F) marchează 2.4 și primește 1.4. Athlone Town (F) 2.2 / 1.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 31% · Egal 26% · Oaspete 43%

Goluri / meci

2.4 + 2.2

Peste 2.5

— · forma 80% / 80%

GG

—

Analiză Shelbourne (F) – Athlone Town (F)

Shelbourne (F) o primește pe Athlone Town (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:35 (ora României), în National League (F) (Irlanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Shelbourne (F) are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 7 goluri primite (2,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Athlone Town (F) are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 5 goluri primite (2,2 marcate și 1,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 7 întâlniri directe din baza noastră, Shelbourne (F) a câștigat 1, Athlone Town (F) a câștigat 4, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 6 din 7 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 7. Ultima întâlnire, pe 27.09.2026, s-a terminat Shelbourne (F) 3–1 Athlone Town (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.92 / 3.50 / 2.07. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 31% pentru Shelbourne (F), 26% pentru egal și 43% pentru Athlone Town (F). Favorită e Athlone Town (F).

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,70 goluri estimate pentru Shelbourne (F) și 1,80 pentru Athlone Town (F), adică 3,50 în total. Cu aceste valori, Shelbourne (F) câștigă în 37% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Athlone Town (F) câștigă în 41%. Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,2%.

Statistici-cheie
IndicatorShelbourne (F)Athlone Town (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î3-0-23-1-1
Puncte / meci1,802,00
Goluri marcate (medie)12 (2,4)11 (2,2)
Goluri primite (medie)7 (1,4)5 (1,0)
% Peste 2.580%80%
% GG60%60%
Victorii H2H (7 meciuri)14
Goluri estimate (model)1,701,80
Șanse de victorie (model)37%41%

Goluri estimate

1,70 – 1,80 · total 3,50

1X2 model

37% · 22% · 41%

Peste 2.5 model

68% · cotă corectă 1.47

GG model

68% · cotă corectă 1.47

Distribuția golurilor
3%0
11%1
18%2
22%3
19%4
27%5+

Sub 2.5: 32% · Peste 2.5: 68% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Shelbourne . ↓ / Athlone Tow. →012345
0 3,0 5,4 4,9 2,9 1,3 0,5
1 5,1 9,2 8,3 5,0 2,2 0,8
2 4,4 7,9 7,1 4,2 1,9 0,7
3 2,5 4,5 4,0 2,4 1,1 0,4
4 1,1 1,9 1,7 1,0 0,5 0,2
5 0,4 0,6 0,6 0,3 0,2 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Shelbourne (F), coloane = goluri Athlone Town (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Shelbourne (F) 37%, egal 22%, Athlone Town (F) 41%. Peste 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47). Ambele marchează (GG) are 68% în model (cotă corectă 1.47). Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.4
Goluri / meci
2.2
1.4
Primite / meci
1.0
60%
Victorii
60%
80%
Peste 2.5
80%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Shelbourne (F) – Athlone Town (F)?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:35, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Shelbourne (F) – Athlone Town (F)?

Meciul face parte din National League (F) (Irlanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Shelbourne (F) – Athlone Town (F)?

Cotele 1X2 sunt 2.92 / 3.50 / 2.07. Fără marjă, asta înseamnă 31% pentru Shelbourne (F), 26% egal și 43% pentru Athlone Town (F), cu Athlone Town (F) favorită la cota 2.07.

Câte goluri se așteaptă în Shelbourne (F) – Athlone Town (F)?

Modelul nostru estimează 3,50 goluri (1,70 pentru Shelbourne (F), 1,80 pentru Athlone Town (F)). Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 68%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din National League (F)
17.10
17:00
Cork City (F) – Bohemians (F) 7.101.30