Cork City (F) – Bohemians (F)
Ultimele 5 / 5: Cork City (F) marchează 0.8 și primește 2.4. Bohemians (F) 1.2 / 0.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 13% · Egal 18% · Oaspete 69%
Goluri / meci
0.8 + 1.2
Peste 2.5
1.57 · forma 80% / 20%
GG
Da 1.97 · Nu 1.75
Analiză Cork City (F) – Bohemians (F)
Cork City (F) o primește pe Bohemians (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în National League (F) (Irlanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Cork City (F) are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 12 goluri primite (0,8 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Bohemians (F) are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 2 goluri primite (1,2 marcate și 0,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Bohemians (F) stă mai bine, cu o diferență de 2,20 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Cork City (F) a câștigat 1, Bohemians (F) a câștigat 3, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 4. Ultima întâlnire, pe 21.03.2026, s-a terminat Bohemians (F) 3–0 Cork City (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 7.10 / 4.85 / 1.30. După ce scoatem marja (aproximativ 11,6% pe piața asta), rămân 13% pentru Cork City (F), 18% pentru egal și 69% pentru Bohemians (F). Favorită e Bohemians (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.57 și sub 2.5 la 2.22, adică 59% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.97 și Nu la 1.75.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,60 – 1,80) și cele deduse din cote (0,83 – 2,21) și ajunge la 0,71 goluri estimate pentru Cork City (F) și 2,01 pentru Bohemians (F), adică 2,72 în total. Cu aceste valori, Cork City (F) câștigă în 12% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Bohemians (F) câștigă în 68%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 44%, iar cel mai probabil scor exact este 0–2, cu 13,3%.
| Indicator | Cork City (F) | Bohemians (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-1-4 | 4-0-1 |
| Puncte / meci | 0,20 | 2,40 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 12 (2,4) | 2 (0,4) |
| % Peste 2.5 | 80% | 20% |
| % GG | 60% | 20% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 1 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 0,71 | 2,01 |
| Șanse de victorie (model) | 12% | 68% |
Goluri estimate
0,71 – 2,01 · total 2,72
1X2 model
12% · 20% · 68%
Peste 2.5 model
51% · cotă corectă 1.96
GG model
44% · cotă corectă 2.27
Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute
| Cork City (. ↓ / Bohemians (. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,6 | 13,2 | 13,3 | 8,9 | 4,5 | 1,8 |
| 1 | 4,7 | 9,4 | 9,4 | 6,3 | 3,2 | 1,3 |
| 2 | 1,7 | 3,3 | 3,4 | 2,2 | 1,1 | 0,5 |
| 3 | 0,4 | 0,8 | 0,8 | 0,5 | 0,3 | 0,1 |
| 4 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Cork City (F), coloane = goluri Bohemians (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Cork City (F). Cork City (F) primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,40 goluri, cotele doar 3,04. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Bohemians (F) are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.30 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), dar cota 1.15 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0–2 (13,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 21.03.26 | Bohemians (F) – Cork City (F) | 2–0 | 3–0 |
| 06.09.25 | Bohemians (F) – Cork City (F) | — | 2–0 |
| 03.05.25 | Cork City (F) – Bohemians (F) | — | 0–2 |
| 30.03.24 | Bohemians (F) – Cork City (F) | — | 0–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Cork City (F) – Bohemians (F)?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Cork City (F) – Bohemians (F)?
Meciul face parte din National League (F) (Irlanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Cork City (F) – Bohemians (F)?
Cotele 1X2 sunt 7.10 / 4.85 / 1.30. Fără marjă, asta înseamnă 13% pentru Cork City (F), 18% egal și 69% pentru Bohemians (F), cu Bohemians (F) favorită la cota 1.30.
Câte goluri se așteaptă în Cork City (F) – Bohemians (F)?
Modelul nostru estimează 2,72 goluri (0,71 pentru Cork City (F), 2,01 pentru Bohemians (F)). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 44%, iar cel mai probabil scor este 0–2.