Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

IrlandaIrlanda · National League (F)

DLR Waves (F) – Wexford Youths (F)

DLR Waves (F)
ÎÎVÎÎ
17:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Wexford Youths (F)
VVEÎV
15.00 X4.00 21.51
1X2.47 X21.07 121.14

Ultimele 5 / 5: DLR Waves (F) marchează 0.8 și primește 2.6. Wexford Youths (F) 1.8 / 0.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 18% · Egal 22% · Oaspete 60%

Goluri / meci

0.8 + 1.8

Peste 2.5

— · forma 100% / 60%

GG

—

Analiză DLR Waves (F) – Wexford Youths (F)

DLR Waves (F) o primește pe Wexford Youths (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în National League (F) (Irlanda). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

DLR Waves (F) are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 13 goluri primite (0,8 marcate și 2,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Wexford Youths (F) are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 4 goluri primite (1,8 marcate și 0,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Wexford Youths (F) stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, DLR Waves (F) a câștigat 0, Wexford Youths (F) a câștigat 3, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 5. Ultima întâlnire, pe 02.05.2026, s-a terminat Wexford Youths (F) 1–1 DLR Waves (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 5.00 / 4.00 / 1.51. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 18% pentru DLR Waves (F), 22% pentru egal și 60% pentru Wexford Youths (F). Favorită e Wexford Youths (F).

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,80 goluri estimate pentru DLR Waves (F) și 2,20 pentru Wexford Youths (F), adică 3,00 în total. Cu aceste valori, DLR Waves (F) câștigă în 12% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Wexford Youths (F) câștigă în 69%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor exact este 0–2, cu 12,0%.

Statistici-cheie
IndicatorDLR Waves (F)Wexford Youths (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î1-0-43-1-1
Puncte / meci0,602,00
Goluri marcate (medie)4 (0,8)9 (1,8)
Goluri primite (medie)13 (2,6)4 (0,8)
% Peste 2.5100%60%
% GG60%40%
Victorii H2H (5 meciuri)03
Goluri estimate (model)0,802,20
Șanse de victorie (model)12%69%

Goluri estimate

0,80 – 2,20 · total 3,00

1X2 model

12% · 19% · 69%

Peste 2.5 model

58% · cotă corectă 1.72

GG model

49% · cotă corectă 2.04

Distribuția golurilor
5%0
15%1
22%2
22%3
17%4
19%5+

Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
DLR Waves (. ↓ / Wexford You. →012345
0 5,0 11,0 12,0 8,8 4,9 2,1
1 4,0 8,8 9,6 7,1 3,9 1,7
2 1,6 3,5 3,9 2,8 1,6 0,7
3 0,4 0,9 1,0 0,8 0,4 0,2
4 0,1 0,2 0,2 0,2 0,1 0,0
5 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri DLR Waves (F), coloane = goluri Wexford Youths (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: DLR Waves (F). DLR Waves (F) primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Wexford Youths (F) are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.51 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72). Scorul cel mai probabil: 0–2 (12,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.8
Goluri / meci
1.8
2.6
Primite / meci
0.8
20%
Victorii
60%
100%
Peste 2.5
60%
60%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe DLR Waves (F) – Wexford Youths (F)?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă DLR Waves (F) – Wexford Youths (F)?

Meciul face parte din National League (F) (Irlanda). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre DLR Waves (F) – Wexford Youths (F)?

Cotele 1X2 sunt 5.00 / 4.00 / 1.51. Fără marjă, asta înseamnă 18% pentru DLR Waves (F), 22% egal și 60% pentru Wexford Youths (F), cu Wexford Youths (F) favorită la cota 1.51.

Câte goluri se așteaptă în DLR Waves (F) – Wexford Youths (F)?

Modelul nostru estimează 3,00 goluri (0,80 pentru DLR Waves (F), 2,20 pentru Wexford Youths (F)). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 49%, iar cel mai probabil scor este 0–2.

Alte meciuri din National League (F)
17.10
17:00
Cork City (F) – Bohemians (F) 7.101.30