Sâmbătă17 octombrie
Live 28 Pune pont

PortugaliaPortugalia · Liga U19

Vitoria Guimaraes U19 – Academico Viseu U19

Vitoria Guimaraes U19
VÎÎÎV
17:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Academico Viseu U19
VVÎVÎ
11.97 X3.10 23.55
1X1.21 X21.66 121.27

Ultimele 5 / 5: Vitoria Guimaraes U19 marchează 0.8 și primește 1.4. Academico Viseu U19 1.8 / 0.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 46% · Egal 29% · Oaspete 25%

Goluri / meci

0.8 + 1.8

Peste 2.5

2.05 · forma 40% / 20%

GG

Da 1.85 · Nu 1.85

Analiză Vitoria Guimaraes U19 – Academico Viseu U19

Vitoria Guimaraes U19 o primește pe Academico Viseu U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Liga U19 (Portugalia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Vitoria Guimaraes U19 are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 7 goluri primite (0,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Academico Viseu U19 are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 3 goluri primite (1,8 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Academico Viseu U19 stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Vitoria Guimaraes U19 a câștigat 1, Academico Viseu U19 a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 4. Ultima întâlnire, pe 05.04.2025, s-a terminat Vitoria Guimaraes U19 0–1 Academico Viseu U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.97 / 3.10 / 3.55. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 46% pentru Vitoria Guimaraes U19, 29% pentru egal și 25% pentru Academico Viseu U19. Favorită e Vitoria Guimaraes U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.05 și sub 2.5 la 1.68, adică 45% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.85 și Nu la 1.85.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,70 – 1,60) și cele deduse din cote (1,45 – 1,02) și ajunge la 1,08 goluri estimate pentru Vitoria Guimaraes U19 și 1,31 pentru Academico Viseu U19, adică 2,39 în total. Cu aceste valori, Vitoria Guimaraes U19 câștigă în 31% din cazuri, egalul iese în 27%, iar Academico Viseu U19 câștigă în 42%. Peste 2.5 goluri are 43%, GG are 48%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 15 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorVitoria Guimaraes U19Academico Viseu U19
Meciuri analizate55
V-E-Î2-0-33-0-2
Puncte / meci1,201,80
Goluri marcate (medie)4 (0,8)9 (1,8)
Goluri primite (medie)7 (1,4)3 (0,6)
% Peste 2.540%20%
% GG40%20%
Victorii H2H (4 meciuri)11
Goluri estimate (model)1,081,31
Șanse de victorie (model)31%42%

Goluri estimate

1,08 – 1,31 · total 2,39

1X2 model

31% · 27% · 42%

Peste 2.5 model

43% · cotă corectă 2.33

GG model

48% · cotă corectă 2.08

Distribuția golurilor
9%0
22%1
26%2
21%3
12%4
10%5+

Sub 2.5: 57% · Peste 2.5: 43% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Vitoria Gui. ↓ / Academico V. →012345
0 9,2 12,0 7,9 3,4 1,1 0,3
1 9,9 13,0 8,5 3,7 1,2 0,3
2 5,3 7,0 4,6 2,0 0,7 0,2
3 1,9 2,5 1,7 0,7 0,2 0,1
4 0,5 0,7 0,4 0,2 0,1 0,0
5 0,1 0,1 0,1 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Vitoria Guimaraes U19, coloane = goluri Academico Viseu U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.66 e peste ea, deci are valoare. Sub 2.5 goluri are 57% în model (cotă corectă 1.75), iar cota 1.68 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.8
Goluri / meci
1.8
1.4
Primite / meci
0.6
40%
Victorii
60%
40%
Peste 2.5
20%
40%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Vitoria Guimaraes U19 – Academico Viseu U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Vitoria Guimaraes U19 – Academico Viseu U19?

Meciul face parte din Liga U19 (Portugalia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Vitoria Guimaraes U19 – Academico Viseu U19?

Cotele 1X2 sunt 1.97 / 3.10 / 3.55. Fără marjă, asta înseamnă 46% pentru Vitoria Guimaraes U19, 29% egal și 25% pentru Academico Viseu U19, cu Vitoria Guimaraes U19 favorită la cota 1.97.

Câte goluri se așteaptă în Vitoria Guimaraes U19 – Academico Viseu U19?

Modelul nostru estimează 2,39 goluri (1,08 pentru Vitoria Guimaraes U19, 1,31 pentru Academico Viseu U19). Peste 2.5 goluri are 43%, GG are 48%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Liga U19
17.10
13:00
Famalicao U19 – Vizela U19 1.664.15
17.10
14:00
Santa Clara U19 – Torreense U19 1.724.10
17.10
17:00
Moreirense U19 – Feirense U19 2.003.30
17.10
17:00
Porto U19 – Gil Vicente U19 1.1710.00
17.10
17:00
Rio Ave U19 – Braga U19 2.172.87
17.10
17:00
CD Mafra U19 – Casa Pia U19 2.422.60