Vineri16 octombrie
Live 54 Pune pont

PortugaliaPortugalia · Liga U19

Moreirense U19 – Feirense U19

Moreirense U19
ÎEVVÎ
17:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Feirense U19
ÎEVVÎ
12.42 X3.25 22.57
1X1.39 X21.44 121.25

Ultimele 5 / 5: Moreirense U19 marchează 0.8 și primește 1.0. Feirense U19 0.6 / 0.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 37% · Egal 28% · Oaspete 35%

Goluri / meci

0.8 + 0.6

Peste 2.5

— · forma 20% / 0%

GG

—

Analiză Moreirense U19 – Feirense U19

Moreirense U19 o primește pe Feirense U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Liga U19 (Portugalia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Moreirense U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 5 goluri primite (0,8 marcate și 1,0 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Feirense U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 4 goluri primite (0,6 marcate și 0,8 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.42 / 3.25 / 2.57. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 37% pentru Moreirense U19, 28% pentru egal și 35% pentru Feirense U19. Piața vede un meci echilibrat.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,80 goluri estimate pentru Moreirense U19 și 0,80 pentru Feirense U19, adică 1,60 în total. Cu aceste valori, Moreirense U19 câștigă în 33% din cazuri, egalul iese în 35%, iar Feirense U19 câștigă în 32%. Peste 2.5 goluri are 22%, GG are 30%, iar cel mai probabil scor exact este 0–0, cu 20,2%.

Statistici-cheie
IndicatorMoreirense U19Feirense U19
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-22-1-2
Puncte / meci1,401,40
Goluri marcate (medie)4 (0,8)3 (0,6)
Goluri primite (medie)5 (1,0)4 (0,8)
% Peste 2.520%0%
% GG40%20%
Goluri estimate (model)0,800,80
Șanse de victorie (model)33%32%

Goluri estimate

0,80 – 0,80 · total 1,60

1X2 model

33% · 35% · 32%

Peste 2.5 model

22% · cotă corectă 4.55

GG model

30% · cotă corectă 3.33

Distribuția golurilor
20%0
32%1
26%2
14%3
6%4
2%5+

Sub 2.5: 78% · Peste 2.5: 22% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Moreirense . ↓ / Feirense U19 →012345
0 20,2 16,2 6,5 1,7 0,3 0,1
1 16,2 12,9 5,2 1,4 0,3 0,0
2 6,5 5,2 2,1 0,6 0,1 0,0
3 1,7 1,4 0,6 0,1 0,0 0,0
4 0,3 0,3 0,1 0,0 0,0 0,0
5 0,1 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Moreirense U19, coloane = goluri Feirense U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 35% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.39 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 78% în model (cotă corectă 1.28). Nu marchează ambele (NG) are 70% în model (cotă corectă 1.43). Scorul cel mai probabil: 0–0 (20,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.8
Goluri / meci
0.6
1.0
Primite / meci
0.8
40%
Victorii
40%
20%
Peste 2.5
0%
40%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Moreirense U19 – Feirense U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Moreirense U19 – Feirense U19?

Meciul face parte din Liga U19 (Portugalia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Moreirense U19 – Feirense U19?

Cotele 1X2 sunt 2.42 / 3.25 / 2.57. Fără marjă, asta înseamnă 37% pentru Moreirense U19, 28% egal și 35% pentru Feirense U19, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Moreirense U19 – Feirense U19?

Modelul nostru estimează 1,60 goluri (0,80 pentru Moreirense U19, 0,80 pentru Feirense U19). Peste 2.5 goluri are 22%, GG are 30%, iar cel mai probabil scor este 0–0.

Alte meciuri din Liga U19
17.10
13:00
Famalicao U19 – Vizela U19 1.604.40
17.10
14:00
Santa Clara U19 – Torreense U19 1.704.10
17.10
17:00
Porto U19 – Gil Vicente U19 1.1710.00
17.10
17:00
Rio Ave U19 – Braga U19 2.272.65
17.10
17:00
CD Mafra U19 – Casa Pia U19 2.552.42