Vineri16 octombrie
Live 54 Pune pont

PortugaliaPortugalia · Liga U19

Porto U19 – Gil Vicente U19

Porto U19
ÎVEÎV
17:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Gil Vicente U19
ÎEVÎE
11.17 X6.10 210.00
1X— X23.70 121.06

Ultimele 5 / 5: Porto U19 marchează 1.4 și primește 2.4. Gil Vicente U19 0.6 / 0.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 76% · Egal 15% · Oaspete 9%

Goluri / meci

1.4 + 0.6

Peste 2.5

1.44 · forma 80% / 0%

GG

Da 2.05 · Nu 1.68

Analiză Porto U19 – Gil Vicente U19

Porto U19 o primește pe Gil Vicente U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Liga U19 (Portugalia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Porto U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 12 goluri primite (1,4 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Gil Vicente U19 are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 3 goluri primite (0,6 marcate și 0,6 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Porto U19 a câștigat 8, Gil Vicente U19 a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 6 din 8. Ultima întâlnire, pe 17.04.2026, s-a terminat Porto U19 3–0 Gil Vicente U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.17 / 6.10 / 10.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,9% pe piața asta), rămân 76% pentru Porto U19, 15% pentru egal și 9% pentru Gil Vicente U19. Favorită e Porto U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.44 și sub 2.5 la 2.47, adică 63% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.05 și Nu la 1.68.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,00 – 1,50) și cele deduse din cote (2,52 – 0,73) și ajunge la 1,76 goluri estimate pentru Porto U19 și 1,12 pentru Gil Vicente U19, adică 2,88 în total. Cu aceste valori, Porto U19 câștigă în 52% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Gil Vicente U19 câștigă în 24%. Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 24 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorPorto U19Gil Vicente U19
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-21-2-2
Puncte / meci1,401,00
Goluri marcate (medie)7 (1,4)3 (0,6)
Goluri primite (medie)12 (2,4)3 (0,6)
% Peste 2.580%0%
% GG40%20%
Victorii H2H (8 meciuri)80
Goluri estimate (model)1,761,12
Șanse de victorie (model)52%24%

Goluri estimate

1,76 – 1,12 · total 2,88

1X2 model

52% · 24% · 24%

Peste 2.5 model

55% · cotă corectă 1.82

GG model

56% · cotă corectă 1.79

Distribuția golurilor
6%0
16%1
23%2
22%3
16%4
17%5+

Sub 2.5: 45% · Peste 2.5: 55% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Porto U19 ↓ / Gil Vicente. →012345
0 5,6 6,3 3,5 1,3 0,4 0,1
1 9,9 11,1 6,2 2,3 0,6 0,1
2 8,7 9,7 5,5 2,0 0,6 0,1
3 5,1 5,7 3,2 1,2 0,3 0,1
4 2,2 2,5 1,4 0,5 0,1 0,0
5 0,8 0,9 0,5 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Porto U19, coloane = goluri Gil Vicente U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Porto U19. Porto U19 primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,50 goluri, cotele doar 3,26. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Porto U19 are 52% în model (cotă corectă 1.92), dar cota 1.17 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 55% în model (cotă corectă 1.82), dar cota 1.44 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
0.6
2.4
Primite / meci
0.6
40%
Victorii
20%
80%
Peste 2.5
0%
40%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Porto U19 – Gil Vicente U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Porto U19 – Gil Vicente U19?

Meciul face parte din Liga U19 (Portugalia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Porto U19 – Gil Vicente U19?

Cotele 1X2 sunt 1.17 / 6.10 / 10.00. Fără marjă, asta înseamnă 76% pentru Porto U19, 15% egal și 9% pentru Gil Vicente U19, cu Porto U19 favorită la cota 1.17.

Câte goluri se așteaptă în Porto U19 – Gil Vicente U19?

Modelul nostru estimează 2,88 goluri (1,76 pentru Porto U19, 1,12 pentru Gil Vicente U19). Peste 2.5 goluri are 55%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Liga U19
17.10
13:00
Famalicao U19 – Vizela U19 1.604.40
17.10
14:00
Santa Clara U19 – Torreense U19 1.704.10
17.10
17:00
Moreirense U19 – Feirense U19 2.422.57
17.10
17:00
Rio Ave U19 – Braga U19 2.272.65
17.10
17:00
CD Mafra U19 – Casa Pia U19 2.552.42