Vineri16 octombrie
Live 56 Pune pont

PortugaliaPortugalia · Liga U19

Rio Ave U19 – Braga U19

Rio Ave U19
VEVÎV
17:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Braga U19
ÎVÎÎE
12.27 X3.45 22.65
1X1.37 X21.49 121.22

Ultimele 5 / 5: Rio Ave U19 marchează 0.8 și primește 0.2. Braga U19 1.0 / 1.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 40% · Egal 26% · Oaspete 34%

Goluri / meci

0.8 + 1.0

Peste 2.5

1.76 · forma 0% / 60%

GG

Da 1.65 · Nu 2.12

Analiză Rio Ave U19 – Braga U19

Rio Ave U19 o primește pe Braga U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Liga U19 (Portugalia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Rio Ave U19 are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 1 gol primite (0,8 marcate și 0,2 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Braga U19 are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 9 goluri primite (1,0 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Rio Ave U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Rio Ave U19 a câștigat 0, Braga U19 a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 4. Ultima întâlnire, pe 19.10.2025, s-a terminat Rio Ave U19 1–3 Braga U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.27 / 3.45 / 2.65. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 40% pentru Rio Ave U19, 26% pentru egal și 34% pentru Braga U19. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.76 și sub 2.5 la 1.95, adică 53% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.65 și Nu la 2.12.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,30 – 0,60) și cele deduse din cote (1,45 – 1,33) și ajunge la 1,38 goluri estimate pentru Rio Ave U19 și 0,96 pentru Braga U19, adică 2,34 în total. Cu aceste valori, Rio Ave U19 câștigă în 47% din cazuri, egalul iese în 27%, iar Braga U19 câștigă în 26%. Peste 2.5 goluri are 42%, GG are 46%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 13,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorRio Ave U19Braga U19
Meciuri analizate55
V-E-Î3-1-11-1-3
Puncte / meci2,000,80
Goluri marcate (medie)4 (0,8)5 (1,0)
Goluri primite (medie)1 (0,2)9 (1,8)
% Peste 2.50%60%
% GG0%60%
Victorii H2H (4 meciuri)03
Goluri estimate (model)1,380,96
Șanse de victorie (model)47%26%

Goluri estimate

1,38 – 0,96 · total 2,34

1X2 model

47% · 27% · 26%

Peste 2.5 model

42% · cotă corectă 2.38

GG model

46% · cotă corectă 2.17

Distribuția golurilor
10%0
22%1
26%2
21%3
12%4
9%5+

Sub 2.5: 58% · Peste 2.5: 42% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Rio Ave U19 ↓ / Braga U19 →012345
0 9,6 9,2 4,4 1,4 0,3 0,1
1 13,3 12,8 6,1 2,0 0,5 0,1
2 9,2 8,8 4,2 1,4 0,3 0,1
3 4,2 4,1 1,9 0,6 0,1 0,0
4 1,5 1,4 0,7 0,2 0,1 0,0
5 0,4 0,4 0,2 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Rio Ave U19, coloane = goluri Braga U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Braga U19. Braga U19 primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 1,90 goluri, cotele doar 2,78. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 74% în model (cotă corectă 1.35), iar cota 1.37 e în linie cu ea. Sub 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 1.95 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–0 (13,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.8
Goluri / meci
1.0
0.2
Primite / meci
1.8
60%
Victorii
20%
0%
Peste 2.5
60%
0%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Rio Ave U19 – Braga U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Rio Ave U19 – Braga U19?

Meciul face parte din Liga U19 (Portugalia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Rio Ave U19 – Braga U19?

Cotele 1X2 sunt 2.27 / 3.45 / 2.65. Fără marjă, asta înseamnă 40% pentru Rio Ave U19, 26% egal și 34% pentru Braga U19, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Rio Ave U19 – Braga U19?

Modelul nostru estimează 2,34 goluri (1,38 pentru Rio Ave U19, 0,96 pentru Braga U19). Peste 2.5 goluri are 42%, GG are 46%, iar cel mai probabil scor este 1–0.

Alte meciuri din Liga U19
17.10
13:00
Famalicao U19 – Vizela U19 1.604.40
17.10
14:00
Santa Clara U19 – Torreense U19 1.704.10
17.10
17:00
Moreirense U19 – Feirense U19 2.422.57
17.10
17:00
Porto U19 – Gil Vicente U19 1.1710.00
17.10
17:00
CD Mafra U19 – Casa Pia U19 2.552.42