Santa Clara U19 – Torreense U19
Ultimele 5 / 5: Santa Clara U19 marchează 2.6 și primește 0.8. Torreense U19 2.2 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 53% · Egal 25% · Oaspete 22%
Goluri / meci
2.6 + 2.2
Peste 2.5
— · forma 60% / 100%
GG
—
Analiză Santa Clara U19 – Torreense U19
Santa Clara U19 o primește pe Torreense U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Liga U19 (Portugalia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Santa Clara U19 are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 4 goluri primite (2,6 marcate și 0,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Torreense U19 are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 9 goluri primite (2,2 marcate și 1,8 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Santa Clara U19 a câștigat 2, Torreense U19 a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 10.01.2026, s-a terminat Torreense U19 0–1 Santa Clara U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.70 / 3.65 / 4.10. După ce scoatem marja (aproximativ 10,6% pe piața asta), rămân 53% pentru Santa Clara U19, 25% pentru egal și 22% pentru Torreense U19. Favorită e Santa Clara U19.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,20 goluri estimate pentru Santa Clara U19 și 1,50 pentru Torreense U19, adică 3,70 în total. Cu aceste valori, Santa Clara U19 câștigă în 54% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Torreense U19 câștigă în 26%. Peste 2.5 goluri are 71%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,0%.
| Indicator | Santa Clara U19 | Torreense U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 2,00 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 13 (2,6) | 11 (2,2) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 60% | 100% |
| % GG | 60% | 100% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 2 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 2,20 | 1,50 |
| Șanse de victorie (model) | 54% | 26% |
Goluri estimate
2,20 – 1,50 · total 3,70
1X2 model
54% · 20% · 26%
Peste 2.5 model
71% · cotă corectă 1.41
GG model
69% · cotă corectă 1.45
Sub 2.5: 29% · Peste 2.5: 71% · total goluri în 90 de minute
| Santa Clara. ↓ / Torreense U. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,5 | 3,7 | 2,8 | 1,4 | 0,5 | 0,2 |
| 1 | 5,4 | 8,2 | 6,1 | 3,1 | 1,1 | 0,3 |
| 2 | 6,0 | 9,0 | 6,7 | 3,4 | 1,3 | 0,4 |
| 3 | 4,4 | 6,6 | 4,9 | 2,5 | 0,9 | 0,3 |
| 4 | 2,4 | 3,6 | 2,7 | 1,4 | 0,5 | 0,2 |
| 5 | 1,1 | 1,6 | 1,2 | 0,6 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Santa Clara U19, coloane = goluri Torreense U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Torreense U19. Torreense U19 primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Santa Clara U19 are 54% în model (cotă corectă 1.85), dar cota 1.70 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 71% în model (cotă corectă 1.41). Ambele marchează (GG) are 69% în model (cotă corectă 1.45). Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 10.01.26 | Torreense U19 – Santa Clara U19 | 0–1 | 0–1 |
| 04.10.25 | Santa Clara U19 – Torreense U19 | — | 4–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Santa Clara U19 – Torreense U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Santa Clara U19 – Torreense U19?
Meciul face parte din Liga U19 (Portugalia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Santa Clara U19 – Torreense U19?
Cotele 1X2 sunt 1.70 / 3.65 / 4.10. Fără marjă, asta înseamnă 53% pentru Santa Clara U19, 25% egal și 22% pentru Torreense U19, cu Santa Clara U19 favorită la cota 1.70.
Câte goluri se așteaptă în Santa Clara U19 – Torreense U19?
Modelul nostru estimează 3,70 goluri (2,20 pentru Santa Clara U19, 1,50 pentru Torreense U19). Peste 2.5 goluri are 71%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor este 2–1.