CD Mafra U19 – Casa Pia U19
Ultimele 5 / 5: CD Mafra U19 marchează 1.2 și primește 2.4. Casa Pia U19 1.4 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 36% · Egal 27% · Oaspete 37%
Goluri / meci
1.2 + 1.4
Peste 2.5
— · forma 60% / 40%
GG
—
Analiză CD Mafra U19 – Casa Pia U19
CD Mafra U19 o primește pe Casa Pia U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Liga U19 (Portugalia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
CD Mafra U19 are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 12 goluri primite (1,2 marcate și 2,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Casa Pia U19 are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 7 goluri primite (1,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, CD Mafra U19 a câștigat 0, Casa Pia U19 a câștigat 1, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 4. Ultima întâlnire, pe 12.04.2025, s-a terminat Casa Pia U19 4–3 CD Mafra U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.55 / 3.35 / 2.42. După ce scoatem marja (aproximativ 10,4% pe piața asta), rămân 36% pentru CD Mafra U19, 27% pentru egal și 37% pentru Casa Pia U19. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,30 goluri estimate pentru CD Mafra U19 și 1,90 pentru Casa Pia U19, adică 3,20 în total. Cu aceste valori, CD Mafra U19 câștigă în 26% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Casa Pia U19 câștigă în 52%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 10 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | CD Mafra U19 | Casa Pia U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-3-1 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 1,20 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 12 (2,4) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 60% | 40% |
| % GG | 80% | 60% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,30 | 1,90 |
| Șanse de victorie (model) | 26% | 52% |
Goluri estimate
1,30 – 1,90 · total 3,20
1X2 model
26% · 22% · 52%
Peste 2.5 model
62% · cotă corectă 1.61
GG model
62% · cotă corectă 1.61
Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute
| CD Mafra U19 ↓ / Casa Pia U19 → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,1 | 7,7 | 7,4 | 4,7 | 2,2 | 0,8 |
| 1 | 5,3 | 10,1 | 9,6 | 6,1 | 2,9 | 1,1 |
| 2 | 3,4 | 6,5 | 6,2 | 3,9 | 1,9 | 0,7 |
| 3 | 1,5 | 2,8 | 2,7 | 1,7 | 0,8 | 0,3 |
| 4 | 0,5 | 0,9 | 0,9 | 0,6 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CD Mafra U19, coloane = goluri Casa Pia U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: CD Mafra U19. CD Mafra U19 primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Casa Pia U19 are 52% în model (cotă corectă 1.92), iar cota 2.42 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61). Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 12.04.25 | Casa Pia U19 – CD Mafra U19 | 1–2 | 4–3 |
| 22.02.25 | CD Mafra U19 – Casa Pia U19 | 0–0 | 1–1 |
| 05.01.25 | Casa Pia U19 – CD Mafra U19 | 0–0 | 1–1 |
| 28.09.24 | CD Mafra U19 – Casa Pia U19 | 1–1 | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe CD Mafra U19 – Casa Pia U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă CD Mafra U19 – Casa Pia U19?
Meciul face parte din Liga U19 (Portugalia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre CD Mafra U19 – Casa Pia U19?
Cotele 1X2 sunt 2.55 / 3.35 / 2.42. Fără marjă, asta înseamnă 36% pentru CD Mafra U19, 27% egal și 37% pentru Casa Pia U19, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în CD Mafra U19 – Casa Pia U19?
Modelul nostru estimează 3,20 goluri (1,30 pentru CD Mafra U19, 1,90 pentru Casa Pia U19). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–1.