Famalicao U19 – Vizela U19
Ultimele 5 / 5: Famalicao U19 marchează 1.6 și primește 0.8. Vizela U19 1.4 / 3.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 56% · Egal 23% · Oaspete 20%
Goluri / meci
1.6 + 1.4
Peste 2.5
1.64 · forma 40% / 60%
GG
Da 1.70 · Nu 2.05
Analiză Famalicao U19 – Vizela U19
Famalicao U19 o primește pe Vizela U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Liga U19 (Portugalia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Famalicao U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 4 goluri primite (1,6 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Vizela U19 are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 15 goluri primite (1,4 marcate și 3,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Famalicao U19 a câștigat 0, Vizela U19 a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 01.11.2025, s-a terminat Famalicao U19 3–3 Vizela U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.60 / 3.85 / 4.40. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 56% pentru Famalicao U19, 23% pentru egal și 20% pentru Vizela U19. Favorită e Famalicao U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.64 și sub 2.5 la 2.10, adică 56% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.70 și Nu la 2.05.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,30 – 1,10) și cele deduse din cote (1,88 – 1,05) și ajunge la 2,09 goluri estimate pentru Famalicao U19 și 1,08 pentru Vizela U19, adică 3,17 în total. Cu aceste valori, Famalicao U19 câștigă în 60% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Vizela U19 câștigă în 19%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,9%.
| Indicator | Famalicao U19 | Vizela U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 2-0-3 |
| Puncte / meci | 1,40 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 15 (3,0) |
| % Peste 2.5 | 40% | 60% |
| % GG | 40% | 60% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,09 | 1,08 |
| Șanse de victorie (model) | 60% | 19% |
Goluri estimate
2,09 – 1,08 · total 3,17
1X2 model
60% · 21% · 19%
Peste 2.5 model
62% · cotă corectă 1.61
GG model
58% · cotă corectă 1.72
Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute
| Famalicao U. ↓ / Vizela U19 → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,2 | 4,5 | 2,4 | 0,9 | 0,2 | 0,1 |
| 1 | 8,8 | 9,5 | 5,1 | 1,8 | 0,5 | 0,1 |
| 2 | 9,2 | 9,9 | 5,4 | 1,9 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 6,4 | 6,9 | 3,7 | 1,3 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 3,3 | 3,6 | 1,9 | 0,7 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 1,4 | 1,5 | 0,8 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Famalicao U19, coloane = goluri Vizela U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Vizela U19. Vizela U19 primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Famalicao U19 are 60% în model (cotă corectă 1.67), iar cota 1.60 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.64 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 1.70 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 01.11.25 | Famalicao U19 – Vizela U19 | 3–1 | 3–3 |
| 06.09.25 | Vizela U19 – Famalicao U19 | — | 2–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Famalicao U19 – Vizela U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Famalicao U19 – Vizela U19?
Meciul face parte din Liga U19 (Portugalia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Famalicao U19 – Vizela U19?
Cotele 1X2 sunt 1.60 / 3.85 / 4.40. Fără marjă, asta înseamnă 56% pentru Famalicao U19, 23% egal și 20% pentru Vizela U19, cu Famalicao U19 favorită la cota 1.60.
Câte goluri se așteaptă în Famalicao U19 – Vizela U19?
Modelul nostru estimează 3,17 goluri (2,09 pentru Famalicao U19, 1,08 pentru Vizela U19). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor este 2–1.