Franta · Championnat National U19
Union Sportive Cap D Ail U19 – Nice U19
Ultimele 5 / 5: Union Sportive Cap D Ail U19 marchează 1.6 și primește 2.8. Nice U19 2.8 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 20% · Egal 21% · Oaspete 59%
Goluri / meci
1.6 + 2.8
Peste 2.5
— · forma 80% / 80%
GG
—
Analiză Union Sportive Cap D Ail U19 – Nice U19
Union Sportive Cap D Ail U19 o primește pe Nice U19 duminică, 18 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Championnat National U19 (Franta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Union Sportive Cap D Ail U19 are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 14 goluri primite (1,6 marcate și 2,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Nice U19 are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 7 goluri primite (2,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Nice U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.50 / 4.20 / 1.53. După ce scoatem marja (aproximativ 11,4% pe piața asta), rămân 20% pentru Union Sportive Cap D Ail U19, 21% pentru egal și 59% pentru Nice U19. Favorită e Nice U19.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,50 goluri estimate pentru Union Sportive Cap D Ail U19 și 2,80 pentru Nice U19, adică 4,30 în total. Cu aceste valori, Union Sportive Cap D Ail U19 câștigă în 18% din cazuri, egalul iese în 17%, iar Nice U19 câștigă în 65%. Peste 2.5 goluri are 80%, GG are 73%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 8,0%.
| Indicator | Union Sportive Cap D Ail U19 | Nice U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 0,80 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 14 (2,8) |
| Goluri primite (medie) | 14 (2,8) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 40% | 40% |
| Goluri estimate (model) | 1,50 | 2,80 |
| Șanse de victorie (model) | 18% | 65% |
Goluri estimate
1,50 – 2,80 · total 4,30
1X2 model
18% · 17% · 65%
Peste 2.5 model
80% · cotă corectă 1.25
GG model
73% · cotă corectă 1.37
Sub 2.5: 20% · Peste 2.5: 80% · total goluri în 90 de minute
| Union Sport. ↓ / Nice U19 → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,4 | 3,8 | 5,3 | 5,0 | 3,5 | 1,9 |
| 1 | 2,0 | 5,7 | 8,0 | 7,4 | 5,2 | 2,9 |
| 2 | 1,5 | 4,3 | 6,0 | 5,6 | 3,9 | 2,2 |
| 3 | 0,8 | 2,1 | 3,0 | 2,8 | 2,0 | 1,1 |
| 4 | 0,3 | 0,8 | 1,1 | 1,0 | 0,7 | 0,4 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Union Sportive Cap D Ail U19, coloane = goluri Nice U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Union Sportive Cap D Ail U19. Union Sportive Cap D Ail U19 primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Nice U19 are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.53 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 80% în model (cotă corectă 1.25). Ambele marchează (GG) are 73% în model (cotă corectă 1.37). Scorul cel mai probabil: 1–2 (8,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Union Sportive Cap D Ail U19 – Nice U19?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Union Sportive Cap D Ail U19 – Nice U19?
Meciul face parte din Championnat National U19 (Franta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Union Sportive Cap D Ail U19 – Nice U19?
Cotele 1X2 sunt 4.50 / 4.20 / 1.53. Fără marjă, asta înseamnă 20% pentru Union Sportive Cap D Ail U19, 21% egal și 59% pentru Nice U19, cu Nice U19 favorită la cota 1.53.
Câte goluri se așteaptă în Union Sportive Cap D Ail U19 – Nice U19?
Modelul nostru estimează 4,30 goluri (1,50 pentru Union Sportive Cap D Ail U19, 2,80 pentru Nice U19). Peste 2.5 goluri are 80%, GG are 73%, iar cel mai probabil scor este 1–2.