Sâmbătă17 octombrie
Live 250 Pune pont

FrantaFranta · Championnat National U19

Quevilly U19 – Racing Club de France 92 U19

Quevilly U19
ÎÎÎEV
16:00 Duminică, 18 octombrie
12.60 X3.60 22.25
1X1.51 X21.38 121.20

Ultimele 5 / 5: Quevilly U19 marchează 1.6 și primește 3.6. Racing Club de France 92 U19 1.0 / 2.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 35% · Egal 25% · Oaspete 40%

Goluri / meci

1.6 + 1.0

Peste 2.5

1.47 · forma 100% / 60%

GG

Da 1.45 · Nu 2.57

Analiză Quevilly U19 – Racing Club de France 92 U19

Quevilly U19 o primește pe Racing Club de France 92 U19 duminică, 18 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Championnat National U19 (Franta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Quevilly U19 are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 18 goluri primite (1,6 marcate și 3,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Racing Club de France 92 U19 are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 11 goluri primite (1,0 marcate și 2,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Quevilly U19 a câștigat 1, Racing Club de France 92 U19 a câștigat 1, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 4. Ultima întâlnire, pe 03.05.2026, s-a terminat Racing Club de France 92 U19 3–3 Quevilly U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.60 / 3.60 / 2.25. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 35% pentru Quevilly U19, 25% pentru egal și 40% pentru Racing Club de France 92 U19. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.47 și sub 2.5 la 2.42, adică 62% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.45 și Nu la 2.57.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,90 – 2,30) și cele deduse din cote (1,54 – 1,67) și ajunge la 1,72 goluri estimate pentru Quevilly U19 și 1,98 pentru Racing Club de France 92 U19, adică 3,70 în total. Cu aceste valori, Quevilly U19 câștigă în 34% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Racing Club de France 92 U19 câștigă în 45%. Peste 2.5 goluri are 71%, GG are 71%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 8,4%.

Statistici-cheie
IndicatorQuevilly U19Racing Club de France 92 U19
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-32-0-3
Puncte / meci0,801,20
Goluri marcate (medie)8 (1,6)5 (1,0)
Goluri primite (medie)18 (3,6)11 (2,2)
% Peste 2.5100%60%
% GG80%0%
Victorii H2H (4 meciuri)11
Goluri estimate (model)1,721,98
Șanse de victorie (model)34%45%

Goluri estimate

1,72 – 1,98 · total 3,70

1X2 model

34% · 21% · 45%

Peste 2.5 model

71% · cotă corectă 1.41

GG model

71% · cotă corectă 1.41

Distribuția golurilor
3%0
9%1
17%2
21%3
19%4
31%5+

Sub 2.5: 29% · Peste 2.5: 71% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Quevilly U19 ↓ / Racing Club. →012345
0 2,5 4,9 4,8 3,2 1,6 0,6
1 4,3 8,4 8,3 5,5 2,7 1,1
2 3,7 7,2 7,2 4,7 2,3 0,9
3 2,1 4,2 4,1 2,7 1,3 0,5
4 0,9 1,8 1,8 1,2 0,6 0,2
5 0,3 0,6 0,6 0,4 0,2 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Quevilly U19, coloane = goluri Racing Club de France 92 U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Quevilly U19. Quevilly U19 primește 3,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Racing Club de France 92 U19. Racing Club de France 92 U19 primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,20 goluri, cotele doar 3,21. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 2,0 goluri, față de 3,70 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Quevilly U19 34%, egal 21%, Racing Club de France 92 U19 45%. Peste 2.5 goluri are 71% în model (cotă corectă 1.41), iar cota 1.47 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 71% în model (cotă corectă 1.41), iar cota 1.45 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (8,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.6
Goluri / meci
1.0
3.6
Primite / meci
2.2
20%
Victorii
40%
100%
Peste 2.5
60%
80%
GG
0%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Quevilly U19 – Racing Club de France 92 U19?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Quevilly U19 – Racing Club de France 92 U19?

Meciul face parte din Championnat National U19 (Franta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Quevilly U19 – Racing Club de France 92 U19?

Cotele 1X2 sunt 2.60 / 3.60 / 2.25. Fără marjă, asta înseamnă 35% pentru Quevilly U19, 25% egal și 40% pentru Racing Club de France 92 U19, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Quevilly U19 – Racing Club de France 92 U19?

Modelul nostru estimează 3,70 goluri (1,72 pentru Quevilly U19, 1,98 pentru Racing Club de France 92 U19). Peste 2.5 goluri are 71%, GG are 71%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Championnat National U19
18.10
16:00
C Chartres U19 – Caen U19 4.301.55
18.10
16:00
FC Rouen U19 – Dunkerque U19 1.973.10
18.10
16:00
Lille U19 – Orleans U19 1.594.35
18.10
16:00
Reims U19 – Nancy Lorraine U19 2.272.55