Vineri16 octombrie
Live 80 Pune pont

FrantaFranta · Championnat National U19

PSG U19 – Versailles 78 U19

PSG U19
ÎEÎVV
15:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Versailles 78 U19
VVÎEE
11.32 X4.70 26.80
1X1.04 X22.85 121.11

Ultimele 5 / 5: PSG U19 marchează 1.0 și primește 1.4. Versailles 78 U19 2.4 / 2.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 68% · Egal 19% · Oaspete 13%

Goluri / meci

1.0 + 2.4

Peste 2.5

1.38 · forma 40% / 80%

GG

Da 1.66 · Nu 2.10

Analiză PSG U19 – Versailles 78 U19

PSG U19 o primește pe Versailles 78 U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00 (ora României), în Championnat National U19 (Franta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

PSG U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 7 goluri primite (1,0 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Versailles 78 U19 are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 12 goluri primite (2,4 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.32 / 4.70 / 6.80. După ce scoatem marja (aproximativ 11,7% pe piața asta), rămân 68% pentru PSG U19, 19% pentru egal și 13% pentru Versailles 78 U19. Favorită e PSG U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.38 și sub 2.5 la 2.65, adică 66% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.66 și Nu la 2.10.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,70 – 1,90) și cele deduse din cote (2,40 – 0,99) și ajunge la 2,05 goluri estimate pentru PSG U19 și 1,44 pentru Versailles 78 U19, adică 3,49 în total. Cu aceste valori, PSG U19 câștigă în 52% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Versailles 78 U19 câștigă în 27%. Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 16 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorPSG U19Versailles 78 U19
Meciuri analizate55
V-E-Î2-1-22-2-1
Puncte / meci1,401,60
Goluri marcate (medie)5 (1,0)12 (2,4)
Goluri primite (medie)7 (1,4)12 (2,4)
% Peste 2.540%80%
% GG20%80%
Goluri estimate (model)2,051,44
Șanse de victorie (model)52%27%

Goluri estimate

2,05 – 1,44 · total 3,49

1X2 model

52% · 21% · 27%

Peste 2.5 model

68% · cotă corectă 1.47

GG model

66% · cotă corectă 1.52

Distribuția golurilor
3%0
11%1
18%2
22%3
19%4
27%5+

Sub 2.5: 32% · Peste 2.5: 68% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
PSG U19 ↓ / Versailles . →012345
0 3,1 4,4 3,2 1,5 0,5 0,2
1 6,3 9,0 6,5 3,1 1,1 0,3
2 6,4 9,2 6,6 3,2 1,1 0,3
3 4,4 6,3 4,5 2,2 0,8 0,2
4 2,2 3,2 2,3 1,1 0,4 0,1
5 0,9 1,3 1,0 0,5 0,2 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri PSG U19, coloane = goluri Versailles 78 U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Versailles 78 U19. Versailles 78 U19 primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie PSG U19 are 52% în model (cotă corectă 1.92), dar cota 1.32 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.38 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52), iar cota 1.66 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
2.4
1.4
Primite / meci
2.4
40%
Victorii
40%
40%
Peste 2.5
80%
20%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe PSG U19 – Versailles 78 U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă PSG U19 – Versailles 78 U19?

Meciul face parte din Championnat National U19 (Franta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre PSG U19 – Versailles 78 U19?

Cotele 1X2 sunt 1.32 / 4.70 / 6.80. Fără marjă, asta înseamnă 68% pentru PSG U19, 19% egal și 13% pentru Versailles 78 U19, cu PSG U19 favorită la cota 1.32.

Câte goluri se așteaptă în PSG U19 – Versailles 78 U19?

Modelul nostru estimează 3,49 goluri (2,05 pentru PSG U19, 1,44 pentru Versailles 78 U19). Peste 2.5 goluri are 68%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din Championnat National U19
04.10
16:00
Guingamp U19 – Lorient U19 3–2
04.10
16:00
Reims U19 – Strasbourg U19 3–2