Sâmbătă17 octombrie
Live 261 Pune pont

FrantaFranta · Championnat National U19

FC Rouen U19 – Dunkerque U19

FC Rouen U19
EVVVÎ
16:00 Duminică, 18 octombrie
Dunkerque U19
VÎÎEÎ
11.97 X3.65 23.10
1X1.28 X21.67 121.20

Ultimele 5 / 5: FC Rouen U19 marchează 2.4 și primește 2.0. Dunkerque U19 1.4 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 46% · Egal 25% · Oaspete 29%

Goluri / meci

2.4 + 1.4

Peste 2.5

1.47 · forma 80% / 40%

GG

Da 1.46 · Nu 2.52

Analiză FC Rouen U19 – Dunkerque U19

FC Rouen U19 o primește pe Dunkerque U19 duminică, 18 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Championnat National U19 (Franta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

FC Rouen U19 are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 10 goluri primite (2,4 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Dunkerque U19 are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 7 goluri primite (1,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, FC Rouen U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.97 / 3.65 / 3.10. După ce scoatem marja (aproximativ 10,4% pe piața asta), rămân 46% pentru FC Rouen U19, 25% pentru egal și 29% pentru Dunkerque U19. Favorită e FC Rouen U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.47 și sub 2.5 la 2.42, adică 62% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.46 și Nu la 2.52.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,90 – 1,70) și cele deduse din cote (1,80 – 1,41) și ajunge la 1,85 goluri estimate pentru FC Rouen U19 și 1,55 pentru Dunkerque U19, adică 3,40 în total. Cu aceste valori, FC Rouen U19 câștigă în 45% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Dunkerque U19 câștigă în 33%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,6%.

Statistici-cheie
IndicatorFC Rouen U19Dunkerque U19
Meciuri analizate55
V-E-Î3-1-11-1-3
Puncte / meci2,000,80
Goluri marcate (medie)12 (2,4)7 (1,4)
Goluri primite (medie)10 (2,0)7 (1,4)
% Peste 2.580%40%
% GG80%40%
Goluri estimate (model)1,851,55
Șanse de victorie (model)45%33%

Goluri estimate

1,85 – 1,55 · total 3,40

1X2 model

45% · 22% · 33%

Peste 2.5 model

67% · cotă corectă 1.49

GG model

66% · cotă corectă 1.52

Distribuția golurilor
3%0
11%1
19%2
22%3
19%4
26%5+

Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
FC Rouen U19 ↓ / Dunkerque U. →012345
0 3,3 5,2 4,0 2,1 0,8 0,2
1 6,2 9,6 7,4 3,8 1,5 0,5
2 5,7 8,9 6,9 3,5 1,4 0,4
3 3,5 5,5 4,2 2,2 0,8 0,3
4 1,6 2,5 2,0 1,0 0,4 0,1
5 0,6 0,9 0,7 0,4 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri FC Rouen U19, coloane = goluri Dunkerque U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: FC Rouen U19. FC Rouen U19 primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: FC Rouen U19 45%, egal 22%, Dunkerque U19 33%. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49), iar cota 1.47 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 66% în model (cotă corectă 1.52), iar cota 1.46 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,6%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.4
Goluri / meci
1.4
2.0
Primite / meci
1.4
60%
Victorii
20%
80%
Peste 2.5
40%
80%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe FC Rouen U19 – Dunkerque U19?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă FC Rouen U19 – Dunkerque U19?

Meciul face parte din Championnat National U19 (Franta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre FC Rouen U19 – Dunkerque U19?

Cotele 1X2 sunt 1.97 / 3.65 / 3.10. Fără marjă, asta înseamnă 46% pentru FC Rouen U19, 25% egal și 29% pentru Dunkerque U19, cu FC Rouen U19 favorită la cota 1.97.

Câte goluri se așteaptă în FC Rouen U19 – Dunkerque U19?

Modelul nostru estimează 3,40 goluri (1,85 pentru FC Rouen U19, 1,55 pentru Dunkerque U19). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 66%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Championnat National U19
18.10
16:00
C Chartres U19 – Caen U19 4.301.55
18.10
16:00
Lille U19 – Orleans U19 1.594.35
18.10
16:00
Reims U19 – Nancy Lorraine U19 2.272.55