Franta · Championnat National U19
Lille U19 – Orleans U19
Ultimele 5 / 5: Lille U19 marchează 2.0 și primește 1.6. Orleans U19 2.4 / 2.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 56% · Egal 23% · Oaspete 21%
Goluri / meci
2.0 + 2.4
Peste 2.5
1.51 · forma 60% / 100%
GG
Da 1.58 · Nu 2.25
Analiză Lille U19 – Orleans U19
Lille U19 o primește pe Orleans U19 duminică, 18 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Championnat National U19 (Franta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Lille U19 are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 8 goluri primite (2,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Orleans U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 11 goluri primite (2,4 marcate și 2,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Lille U19 a câștigat 1, Orleans U19 a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 4. Ultima întâlnire, pe 29.03.2026, s-a terminat Lille U19 1–1 Orleans U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.59 / 3.90 / 4.35. După ce scoatem marja (aproximativ 11,5% pe piața asta), rămân 56% pentru Lille U19, 23% pentru egal și 21% pentru Orleans U19. Favorită e Lille U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.51 și sub 2.5 la 2.32, adică 61% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.58 și Nu la 2.25.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,10 – 2,00) și cele deduse din cote (1,99 – 1,14) și ajunge la 2,05 goluri estimate pentru Lille U19 și 1,57 pentru Orleans U19, adică 3,62 în total. Cu aceste valori, Lille U19 câștigă în 49% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Orleans U19 câștigă în 30%. Peste 2.5 goluri are 70%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 8,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Lille U19 | Orleans U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-2-1 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 1,60 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 12 (2,4) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 11 (2,2) |
| % Peste 2.5 | 60% | 100% |
| % GG | 80% | 100% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 1 | 2 |
| Goluri estimate (model) | 2,05 | 1,57 |
| Șanse de victorie (model) | 49% | 30% |
Goluri estimate
2,05 – 1,57 · total 3,62
1X2 model
49% · 21% · 30%
Peste 2.5 model
70% · cotă corectă 1.43
GG model
69% · cotă corectă 1.45
Sub 2.5: 30% · Peste 2.5: 70% · total goluri în 90 de minute
| Lille U19 ↓ / Orleans U19 → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,7 | 4,2 | 3,3 | 1,7 | 0,7 | 0,2 |
| 1 | 5,5 | 8,6 | 6,8 | 3,5 | 1,4 | 0,4 |
| 2 | 5,6 | 8,8 | 6,9 | 3,6 | 1,4 | 0,4 |
| 3 | 3,8 | 6,0 | 4,7 | 2,5 | 1,0 | 0,3 |
| 4 | 2,0 | 3,1 | 2,4 | 1,3 | 0,5 | 0,2 |
| 5 | 0,8 | 1,3 | 1,0 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Lille U19, coloane = goluri Orleans U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Lille U19. Lille U19 primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Orleans U19. Orleans U19 primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,10 goluri, cotele doar 3,13. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 2,0 goluri, față de 3,62 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 70% în model (cotă corectă 1.43), dar cota 1.14 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.51 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.58 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 2–1 (8,8%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 29.03.26 | Lille U19 – Orleans U19 | 0–0 | 1–1 |
| 05.10.25 | Orleans U19 – Lille U19 | — | 0–2 |
| 19.01.25 | Lille U19 – Orleans U19 | — | 1–2 |
| 14.09.24 | Orleans U19 – Lille U19 | 0–0 | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Lille U19 – Orleans U19?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Lille U19 – Orleans U19?
Meciul face parte din Championnat National U19 (Franta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Lille U19 – Orleans U19?
Cotele 1X2 sunt 1.59 / 3.90 / 4.35. Fără marjă, asta înseamnă 56% pentru Lille U19, 23% egal și 21% pentru Orleans U19, cu Lille U19 favorită la cota 1.59.
Câte goluri se așteaptă în Lille U19 – Orleans U19?
Modelul nostru estimează 3,62 goluri (2,05 pentru Lille U19, 1,57 pentru Orleans U19). Peste 2.5 goluri are 70%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor este 2–1.