Sâmbătă17 octombrie
Live 261 Pune pont

FrantaFranta · Championnat National U19

C Chartres U19 – Caen U19

C Chartres U19
ÎVÎEÎ
16:00 Duminică, 18 octombrie
Caen U19
VVÎVV
14.30 X4.25 21.55
1X2.15 X21.14 121.15

Ultimele 5 / 5: C Chartres U19 marchează 0.8 și primește 2.0. Caen U19 2.8 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 21% · Egal 21% · Oaspete 58%

Goluri / meci

0.8 + 2.8

Peste 2.5

1.39 · forma 40% / 80%

GG

Da 1.50 · Nu 2.42

Analiză C Chartres U19 – Caen U19

C Chartres U19 o primește pe Caen U19 duminică, 18 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Championnat National U19 (Franta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

C Chartres U19 are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 10 goluri primite (0,8 marcate și 2,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Caen U19 are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 7 goluri primite (2,8 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Caen U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, C Chartres U19 a câștigat 0, Caen U19 a câștigat 0, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 07.12.2025, s-a terminat Caen U19 0–0 C Chartres U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.30 / 4.25 / 1.55. După ce scoatem marja (aproximativ 11,3% pe piața asta), rămân 21% pentru C Chartres U19, 21% pentru egal și 58% pentru Caen U19. Favorită e Caen U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.39 și sub 2.5 la 2.62, adică 65% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.50 și Nu la 2.42.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 2,40) și cele deduse din cote (1,22 – 2,14) și ajunge la 1,16 goluri estimate pentru C Chartres U19 și 2,27 pentru Caen U19, adică 3,43 în total. Cu aceste valori, C Chartres U19 câștigă în 19% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Caen U19 câștigă în 62%. Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 9,7%.

Statistici-cheie
IndicatorC Chartres U19Caen U19
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-34-0-1
Puncte / meci0,802,40
Goluri marcate (medie)4 (0,8)14 (2,8)
Goluri primite (medie)10 (2,0)7 (1,4)
% Peste 2.540%80%
% GG60%80%
Victorii H2H (2 meciuri)00
Goluri estimate (model)1,162,27
Șanse de victorie (model)19%62%

Goluri estimate

1,16 – 2,27 · total 3,43

1X2 model

19% · 19% · 62%

Peste 2.5 model

67% · cotă corectă 1.49

GG model

62% · cotă corectă 1.61

Distribuția golurilor
3%0
11%1
19%2
22%3
19%4
26%5+

Sub 2.5: 33% · Peste 2.5: 67% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
C Chartres . ↓ / Caen U19 →012345
0 3,2 7,4 8,3 6,3 3,6 1,6
1 3,8 8,5 9,7 7,3 4,2 1,9
2 2,2 4,9 5,6 4,2 2,4 1,1
3 0,8 1,9 2,2 1,6 0,9 0,4
4 0,2 0,6 0,6 0,5 0,3 0,1
5 0,1 0,1 0,1 0,1 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri C Chartres U19, coloane = goluri Caen U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: C Chartres U19. C Chartres U19 primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Caen U19 are 62% în model (cotă corectă 1.61), iar cota 1.55 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49), dar cota 1.39 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.50 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–2 (9,7%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.8
Goluri / meci
2.8
2.0
Primite / meci
1.4
20%
Victorii
80%
40%
Peste 2.5
80%
60%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe C Chartres U19 – Caen U19?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă C Chartres U19 – Caen U19?

Meciul face parte din Championnat National U19 (Franta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre C Chartres U19 – Caen U19?

Cotele 1X2 sunt 4.30 / 4.25 / 1.55. Fără marjă, asta înseamnă 21% pentru C Chartres U19, 21% egal și 58% pentru Caen U19, cu Caen U19 favorită la cota 1.55.

Câte goluri se așteaptă în C Chartres U19 – Caen U19?

Modelul nostru estimează 3,43 goluri (1,16 pentru C Chartres U19, 2,27 pentru Caen U19). Peste 2.5 goluri are 67%, GG are 62%, iar cel mai probabil scor este 1–2.

Alte meciuri din Championnat National U19
18.10
16:00
FC Rouen U19 – Dunkerque U19 1.973.10
18.10
16:00
Lille U19 – Orleans U19 1.594.35
18.10
16:00
Reims U19 – Nancy Lorraine U19 2.272.55