Franta · Championnat National U19
Cavigal Nice SF U19 – Colomiers U19
Ultimele 5 / 5: Cavigal Nice SF U19 marchează 2.2 și primește 2.0. Colomiers U19 1.2 / 1.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 42% · Egal 25% · Oaspete 34%
Goluri / meci
2.2 + 1.2
Peste 2.5
1.49 · forma 80% / 40%
GG
Da 1.47 · Nu 2.50
Analiză Cavigal Nice SF U19 – Colomiers U19
Cavigal Nice SF U19 o primește pe Colomiers U19 duminică, 18 octombrie, ora 12:00 (ora României), în Championnat National U19 (Franta). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Cavigal Nice SF U19 are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 10 goluri primite (2,2 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Colomiers U19 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 8 goluri primite (1,2 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Colomiers U19 stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Cavigal Nice SF U19 a câștigat 1, Colomiers U19 a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 0 din 2. Ultima întâlnire, pe 08.02.2026, s-a terminat Cavigal Nice SF U19 2–0 Colomiers U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.17 / 3.65 / 2.70. După ce scoatem marja (aproximativ 10,5% pe piața asta), rămân 42% pentru Cavigal Nice SF U19, 25% pentru egal și 34% pentru Colomiers U19. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.49 și sub 2.5 la 2.37, adică 61% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.47 și Nu la 2.50.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,90 – 1,60) și cele deduse din cote (1,68 – 1,49) și ajunge la 1,79 goluri estimate pentru Cavigal Nice SF U19 și 1,54 pentru Colomiers U19, adică 3,33 în total. Cu aceste valori, Cavigal Nice SF U19 câștigă în 44% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Colomiers U19 câștigă în 33%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 9,9%.
| Indicator | Cavigal Nice SF U19 | Colomiers U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 0,80 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 11 (2,2) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 10 (2,0) | 8 (1,6) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 60% | 40% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,79 | 1,54 |
| Șanse de victorie (model) | 44% | 33% |
Goluri estimate
1,79 – 1,54 · total 3,33
1X2 model
44% · 23% · 33%
Peste 2.5 model
64% · cotă corectă 1.56
GG model
65% · cotă corectă 1.54
Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute
| Cavigal Nic. ↓ / Colomiers U. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 3,6 | 5,5 | 4,2 | 2,2 | 0,8 | 0,3 |
| 1 | 6,4 | 9,9 | 7,6 | 3,9 | 1,5 | 0,5 |
| 2 | 5,7 | 8,8 | 6,8 | 3,5 | 1,3 | 0,4 |
| 3 | 3,4 | 5,3 | 4,1 | 2,1 | 0,8 | 0,2 |
| 4 | 1,5 | 2,4 | 1,8 | 0,9 | 0,4 | 0,1 |
| 5 | 0,5 | 0,8 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Cavigal Nice SF U19, coloane = goluri Colomiers U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Cavigal Nice SF U19. Cavigal Nice SF U19 primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Colomiers U19. Colomiers U19 primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Cavigal Nice SF U19 44%, egal 23%, Colomiers U19 33%. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.49 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 1.47 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (9,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 08.02.26 | Cavigal Nice SF U19 – Colomiers U19 | 1–0 | 2–0 |
| 28.09.25 | Colomiers U19 – Cavigal Nice SF U19 | — | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Cavigal Nice SF U19 – Colomiers U19?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Cavigal Nice SF U19 – Colomiers U19?
Meciul face parte din Championnat National U19 (Franta). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Cavigal Nice SF U19 – Colomiers U19?
Cotele 1X2 sunt 2.17 / 3.65 / 2.70. Fără marjă, asta înseamnă 42% pentru Cavigal Nice SF U19, 25% egal și 34% pentru Colomiers U19, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Cavigal Nice SF U19 – Colomiers U19?
Modelul nostru estimează 3,33 goluri (1,79 pentru Cavigal Nice SF U19, 1,54 pentru Colomiers U19). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 65%, iar cel mai probabil scor este 1–1.